KK „Feniks“ – heroji vikenda najmlađi košarkaši

0
418

Juniori – subota (11.03.2017.)

Junori Feniksa su gostovali u Novom Sadu ekipi KK „Sloboda“. U početku utakmice su se ekipe smanjivele u vođstvu, pa je rezultat na kraju prvog dela bio mininalno na strani domaćina. U drugoj četvrtini odnos snaga je bio podjednak. Tokom ovog dela je minimalna prednost bila na strani Feniksa i tako se i završio ovaj period. U nastavku je domaćin iskoristio lose izvođenje slobodnih bacanja i podosta promašenih zicera. Napravio je prednost koju je uspešno sačuvao do kraja i slavio sa 74:60.

Pioniri (2002. godište) – subota (11.03.2017.)

Košarkaši Feniksa su gostovali u Novom Sadu ekipi KK „Defense“ u utakmici koja je bila veoma značajna za obe ekipe. Feniks je odlično odigrao prvo poluvreme u kome su imali i sedamnaest poena razlike, ali u nastavku su domaćini agresivnom igrom i presingom po celom terenu natreali igrače Feniksa na greške. U neizvesnoj završnici imali su više sreće i umeća pa su pobedili sa 83:78.

Mlađi pioniri (2005. godište) – subota (11.03.2017.)

Ova selekcija gostovala je u Zrenjaninu ekipi KK „Petrovgrad“. Domaćin je pokazao da je bolja i kompletnija ekipa i sasvim zaluženo slavio sa ubedljivih 66:20.

Najmlađi (2006. godište) – nedelja (12.03.2017.)

Najmlađa selekcija je igrala mini-basket u Novom Sadu protiv ekipe KK „Titel“. Nastavili su sa pružanjem dobrih igara i time produžili seriju pobeda. Ovaj put je utakmica bila neizvesna i uzbudljiva, ali je Feniks uspeo da pobedi sa 16:12.