Bačku pokrale sudije: OFK Bačka – Radnički 1:2 (0:1) VIDEO

0
693

Izveštaj sa utakmice:

Stadion: Slavko Maletin „Vava“; Gledalaca: 800; Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac); Pomoćnici: Nenad Kurčubić (Kragujevac), Marko Dimitrijević (Kragujevac).

Strelci: 0-1 Kojić (14. min), 1-1 Luković (47. min), 1-2 Arsić (83. min).

Žuti kartoni: Balabanović, Trivinović, Konovalov, Apija, Ilić, Bajić (Bačka)
Arsić, Perendija (Radnički)

Crveni karton: Trivinović (Drugi žuti karton)

OFK“BAČKA“: Konovalov, Nikolić, Bajić, Ilić, Klisura, Bošković (od 87. min. Stavrić), Balabanović, Trivunović, Luković od (84. min. Vidović) Apija, Varga (od 92. Makarić).

FK RADNIČKI: Zogović, Petrović, Tomić (od 91. min. Stanojević), Perendija, Volkov, Travančić, Arsić, Stojanović, Kojić(od 86. min. Jovanović), Noma, Stanković (od 76. min. Rokvić)

Po idealnim vremenskim uslovima za igru, danas je na stadionu Slavko Maletin „Vava“ u Bačkoj Palanci viđena odlična prvenstvena utakmica između domaće Bačke i Radničkog iz Niša.

U bezpoštednoj borbi za bodove pružena je dosta dobra igra obe ekipe. Gledaoci na „Vavi“ su ipak videli režiju sudijske trojke, na čelu sa Bojanom Nikolićem – glavnim arbitrom, koji je svojom arbitražom direkto uticao na ishod današnje utakmice.

Ovo što je uradila sudijska trojka je lakrdija, a ne deljenje pravde na jednoj superligaškoj utakmici i najblaža reč za današnje suđenje Nikolića, Kurčubića i Dimitrijevića je – SRAMOTA.

Pored konstantnog „navlačenja“ za ekipu Radničkog u 43. minutu Nikolić isključuje kapitena domaćih Trivunovića zbog „simuliranja“ u kaznenom prostoru Nišlija, umesto da pokaže na belu tačku za domaće.

U 63. minutu Apija ulazi u šesnaesterac gostiju sa leđa ga ruši Perendija.
Nikolić umesto da pokaže na belu tačku i pokaže put u svlačionicu štoperu gostiju, on pušta da se igra nastavi.

Pored navedenih situacija glavni arbitar Nikolić je podelio pet javnih opomena domaćinu ni za šta! Bukvalno ni za šta, smejući im se u lice!

Sve ovo nas čudi jer svi u sudijskoj organizaciji pričaju kako je suđenje korektno, pa se svi pitamo šta je to korektno pored ovakvog suđenja, posle ove lakrdije i bukvalne krađe bodova bačkopalanačkom superligašu.

Da li to „ljudi u crnom“ žele na taj način Bačku da izbace iz lige i omoguće drugim ekipama da opstanu u društvu najboljih kako im je očito naređeno, jer 800 ljudi koji su bili na „Vavi“ je videlo od samog strata meča da Nikolić i pomoćnici sviraju po nečijem nalogu ili za nekoga.

Ovako fudbalu u Srbiji nema ozdravljenja, svima je jasno da se ovde radi na tome da se Bačka izbaci iz Superlige.

Bačka kao klub jeste debitant u društvu najboljih, ali posle ovoga danas jasno traži da joj se omogući ravnopravno takmičenje sa svojim rivalima.

Bilo kako bilo, Radnički odnosi bodove za Niš, dok Bačkoj sledi gostovanje Radniku u Surdulici i postavlja se pitanje da ovakvo suđenje možda nema veze sa narednim utakmicama Bačkopalančana koji posle Radnika dočekuju Novi Pazar, direktne konkurente u borbi za opstanak.

Da se vratimo fudbalu.

Domaćin je agresivnije započeo meč. Već u drugom minutu kapiten domaćih odlično šutira iskosa sa 10 metara, ali golman gostiju Zogović loptu izbacuje u korner.

14. min. 0-1. Strelac Kojić posle odlične lopte od strane Stojanovića.

U 43. min. idealna šansa za Balabanovića koji šutira sa pet metara glavom preko gola.

U 45. min. drugi žuti karton dobija kapiten domaćih Trivunović zbog opstrukcije igre, tako da se na poluvreme otišlo voljstvom gostiju od 0-1.

Drugo poluvreme počinje erupcijom oduševljenja na „Vavi“!!

Golom Lukovića Bačka dolazi do izjednačenja. Samo minut kasnije Apija ima „zicer“ da potpuno preokrene meč. Njegov zicer brani Zogović.

U 83. min. 1 – 2, strelac Arsić, posle gužve u kaznenom prostoru domaćih.

Na kraju imamo apsolutno pravo da kažemo da je Bačka zaslužila makar jedan bod, ali pulenima Zorana Govedarice nije bilo dozvoljeno da budu ravnopravan rival gostima iz Niša.

Na kraju Bačka – Radnički 1:2 (0:1)