Sa lica mesta prepakivanja droge: Meštani o incidentu

8715
Hala u kojoj je otkrivena droga se nalazi na kraju sela

Obrovac je do sada bio samo jedno mirno bačko naselje. To selo s nepunih 3.000 stanovnika došlo je, međutim, iznenada u žižu interesovanja, nakon informacije
da je policija u tom selu nadomak Bačke Palanke zaplenila više od tone skanka i uhapsila šest osoba.

Pročitaj: Zaplenjeno više od tona droge

Kako piše Dnevnik o zapleni droge  se u Obrovcu pričalo na svakom koraku.

http://static.mondo.rs/Picture/601902/jpeg/1.jpg
Droga / Foto: MUP

– Ako ste mislili da je neko od meštana ovog sela uhapšen u toj akciji, varate se! – kaže za Dnevnik jedan meštanin. – Nijedan od uhapšenih nije iz sela, nije ni iz naše opštine, svi su iz Beograda.

– Oni su tu prepakivali drogu, kako sam čuo – dodaje drugi meštanin u razgovoru s nama. – Gde baš po tome da se pročuje naše selo, kako nije neka lepa vest… Imali smo mi problema s tom firmom u čijem se magacinu to i desilo. Čak smo i peticiju pisali.

– Ovo je siromašno selo, ali ima zemlje pa smo se okrenuli poljoprivredi – priča nam jedan od meštana, koji se bavi poljoprivredom. – Uložili smo dosta u sadnju jagoda. Onda je tu otvorena fabrika u kojoj su palili gume i sav taj garež i otrov nam je zagađivao useve. Zato smo pisali peticiju da se zatvori.

Foto: MUP – Marihuana je bila sakrivena u posebno izrađenim bunkerima. Odatle je trebalo da bude prebačena u nekoliko vozila radi daljeg transporta. Krajnje odredište je bila Zapadna Evropa.

Prema nezvaničnim saznanjima, firma za koju se sumnja da je u njenom hangaru pronađena droga, registrovana je kao operater za skupljanje, skladištenje i tretman internog i neopasnog otpada, kako piše na ulazu. Na parkingu se nalazi nekoliko automobila, kamion, bager i cisterna. Ispred magacina tragovi guma ukazuju na to da se predhodne noći tu zaista nešto „krupno” dešavalo. Kako saznajemo, niko ne zna kome pripada i ljudi nisu obraćali pažnju ranije na taj objekat.

Novinar Dnevnika je posetio i seosku kafanu i tamo glavna tema zaplena droge.

– Znali smo da će nagrnuti novinari – dočekuju nas tim rečima meštani koji i nisu baš raspoloženi za priču jer svaki ima svoje viđenje čitave situacije, pa da se ne zameraju.

– Šta kažu, koliko droge, tona? To nije tačno, ja vam garantujem da je bilo više od trideset, ne nasedajte na te lovačke priče – kaže jedan od njih i podiže flašu da nazdravi. – Kad bi’ vam ja ispričao šta znam… al’ ne smem – dodaje, ispija piće i napušta kafanu.

Neverovatnom brzinom se pročulo da su u njihovom selu „neki” novinari. Ljudi radoznali, na ulici nas pozdravljaju, zagledaju, gurkaju se.

– Eto, i naše selo će se naći u novinama, kud baš po drogi, al’ eto, čulo se i za naše selo – sleže ramenom meštanka Obrovca i žuri kući jer valja ručak pristaviti.

Nove informacije o slučaju!

Droga je nabavljana na Kosovu i Metohiji, a onda transportovana do Novog Pazara – navodi izvor za Novosti. – Odatle je, potom, krijumčarena do Obrovca. Izvesne količine su ostavljane uz put, u Nišu, Beogradu, Novom Sadu… U magacinu u Obrovcu je prepakivana u druga vozila. Transportovana je, dalje, preko Hrvatske i Mađarske, ka zemljama Evropske unije.

Policija je juče pretresla nekoliko objekata, ali i stanova i lokala koje koristi uhapšena šestorka, kako bi se utvrdilo da li je i u njima skrivana i skladištena marihuana.

Osumnjičeni poseduju određenu imovinu, koja će sada biti veštačena kako bi se utvrdilo da li je stečena kriminalom. Tužilac za organizovani kriminal je, posle saslušanja, zatražio određivanje pritvora. O tome će odluku doneti sudija za prethodni postupak Posebnog odeljenja.

NEMAJU NI KRIVIČNE PRIJAVE

UHAPŠENA šestorka dosad nije osuđivana zbog narkotika. Nikada za ovo krivično delo protiv njih nisu podnošene ni krivične prijave.

Novosti istražuju da li je Dragan Glišić povezan sa mnogo jačom kriminalnom ekipom – navodi tajni izvor. – Ima indicija da je njega angažovao jedan krupni kriminalac, a on onda okupio i formirao svoju ekipu. Sve se to sada istražuje. Preko međunarodne saradnje pokušavaju da se razotkriju i ostale karike ovog krijumčarskog lanca.

Foto: MUP
Budite prvi obavešteni o vestima iz opštine Bačka Palanka!
                       Pratite nas i na Facebooku: BPvesti
                       Instagramu: backapalankadesavanja
                       Twiteru:       BPdesavanja

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here