Za KKK „Tarkett“ 10 odličja na Kupu Srbije u kajaku i kanuu za sprint 2017.

0
2186

Kupom Srbije počela takmičarska sezona u sprintu

Na Adi Ciganliji 13. i 14. aprila održan je Kup Srbije u kajaku i kanuu sprint za 2017. godinu.

Kajak Kanu Klub Tarkett je predstavljalo 26 takmičara u kategorijama kadeta, juniora i seniora. Trke su veslane u disciplinama K-1 i C-1 na 200m, 500m i 1000m.

Ostvarili su 28 A finala i osvojili 10 odličja, 5 zlatnih i 5 srebrnih medalja. Osvajači zlatnog odličja su Strahinja Mladežić u C-1 na 200m, 500m, 1000m i Marko Dragosavljević u K-1 na 200m i 500m. Srebrnom medaljom se okitila Jelena Bodor u K-1 na 200m i 500m, Anja Damjanov u K-1 na 1000m, Nemanja Stefanović u C-1 na 200m i Ognjen Tomić u C-1 na 200m.

Najneizvesnija trka viđena je u muškoj konkurenciji u kajaku jednosedu na 500 metara gde je raspored prva tri mesta morao da bude određen foto-finišom, s obzirom na to da su prva trojca takmičara trku završili u razmaku od 0.07 sekundi. Trijumfovao je Marko Dragosavljević u vremenu 1 minut 40.82 sekunde, ispred Vladimira Torubarova (1:40.87) i Marka Novakovića (1:40.89).

Dragosavljević je pobedio i u jednosedu na 200 metara. Trku na najkraćoj deonici Dragosavljević je izveslao u vremenu 36.07. Drugi je kroz cilj prošao Marko Novaković (36.99), dok je treće mesto zauzeo Bojan Milinković (37.02).

Ovogodišnji Kup Srbije u kajaku i kanuu sprint bio je istovremeno i prvo test takmičenje za potencijalne reprezentativce.

Kup je ove godine dosta rano u sezoni zbog gusitne rasporeda sa veslačkim takmičenjima na Adi Ciganliji i veoma nam je važan kako bismo stekli uvid u to kako smo odradili pripreme“, rekao je selektor Bora Sibinkić.

Potencijalnim reprezentativcima prva kontrola koja će biti pozivna i održaće se 6. maja u Segedinu. Posle te kontrole po dve prvoplasirane posade iz svake discipline koja može da napravi rezultat, obezbediće učešće na Svetskim kupovima, prvo u Segedinu i daleko važnije, početkom juna u Beogradu. Posle ta dva međunarodna takmičenja odredićemo konačan sastav za Evropsko prvenstvo u Plovdivu“, objasnio je selektor Sibinkić.

Kup Srbije bio je i prva kontrola i u konkurenciji juniora i mlađih seniora. S obzirom da se šampionat Evrope održava u krajem juna, na osnovu ove i narednih kontrola pokušaćemo da izaberemo posade za koje verujemo da mogu da dođu do odličja, pogotovo zbog činjenice da je Kajakaški savez Srbije domaćin kontinentalnog šampionata u juniorskoj i takozvanoj U23 kategoriji“, naglasio je selektor Sibinkić.