Gornji Milanovac: Stadion Metalca, gledalaca 400

Glavni sudija: Srđan Jovanović (Kaluđerica)
Pomoćnici: Banović Bojan (Beograd),Petrović Nemanja (Užice)

Strelci: 1-0 Mijić 38. min, 1-1 Čeković 71. min, 2-1 Tomić 88.min
Žuti kartoni; Stojković, Panić(Metalac), Balabanović, Klisura, Mijić

METALAC: BELIĆ, NIKODIJEVIĆ, DOPUĆ, PANIĆ, STOJKOVIĆ (od 67.min MIJALKOVIĆ), KRKOTIĆ, MIJIĆ, NIKOLIĆ, ČUMIĆ (od 58. min TOMIĆ), SIMOVIĆ

BAČKA: KONOVALOV, NIKOLIĆ, BAJIĆ (od 69. STEPANOVIĆ), VARGA, ILIĆ, KLISURA, BALABANOVIĆ,ČEKOVIĆ, TRIVUNOVIĆ (od 30. min MAKARIĆ), BOŠKOVIĆ, BIZMARK (od 87. IVKOVIĆ)

Danas je u Gornjem Milanovcu ekipa Metalca uspela da zabeleži pobedu protiv dosta dobre ekipe Bačke iz Bačke Palanke, koja je u ovom meču pokazala da je u najmanju ruku ravnopravan rival svim superligaškim ekipama.

Po dobrim uslovima za igru viđena je odlična utakmica u kojoj su se ređale šanse pred golom oba rivala. Metalac je došao u voljstvo golom Mijića iz jedanaesterca u 38. min kada je Simović iznudio kazneni udarac za svoju ekipu, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku domaćin prepušta inicijativu gostima iz Bačke Palanke, što su oni i iskoristili u 71. min kada je Damir Čeković poravnao rezultat na 1:1 posle odličnog proigravanja od strane Stepanovića posle kornera.

I kada se činilo da će se meč završiti nerešenim ishodom, rezervista Tomić posle jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju, milimetarski preciznim šutem donosi pobedu domaćinu i nova tri boda, čime su domaći igrači prekinuli crnu seriju od čak 6 mečeva bez pobede.

Gosti iz Bačke Palanke nastavljaju svoju borbu za opstanak u društvu najboljih ekipa u Srbiji, ali se mora reći i to da su danas fudbaleri Bačke pobedili ne bi bilo nezasluženo jer jednostavno danas za njih u Gornjem Milanovcu nije bilo sportske sreće.