Ked´ sa máj zvalí, najväčšiu radosť májú tí najmladší

0
1029

Včera, 17. mája, v Pivnici bolo organizované „válanie mája“. Zorganizovali ho mladý pivničania (16 – 18 rokov), ktorý ho aj postavili 06. mája tohto roku.

Chladnejšie počasie nebolo prekážkou, aby sa zoskupil veľký počet pivničanou každej vekovej kategórie. Okrem pivničanov prišli aj ľudia z okolných miest.

Ked´ sa máj zvalí, najväčšiu radosť májú tí najmladší, ktorý sa zoskupia okolo okrášlenej koruny stromu a každý si stiahne aspoň jednu stužku.

Aké boli vaše očakávania? Ste spokojní ako podujatie prebieha?

„Nevedeli sme čo môžeme očakávať. Prvý krát organizujeme takéto podujatie. Najviac nás trápilo nepriaznivé počasie. Našťastie, počasie žičilo a my sme veľmi spokojní ako všetko plynie.“ – pre bačkapalankavesti.com povedal Vladimír Šuster (17), jeden z organizátorov.

Všetci členovia tohto mladého tímu boli zaujatý prácou a plný dojmov. Bolo včas pre otázku či aj nabudúce plánujú organizovať takéto podujatie, pokým sú pod vplyvom dojmov. Vzhľadom na prejavený záujem prítomných a ich dobrú náladu, predpokladáme, že sa aj na budúci rok rozhodnú organizovať toto podujatie, lebo na mladých svet zostáva.

S hudbou rôznych žánrov, zábava trvala dlho do noci.


Kada se drvo „maj“ sruši, najviše se raduju oni najmlađi

Juče, 17.06. u Pivnicama je organizovano „Rušenje maja“. Za organizaciju ovog događaja zaduženi su bili mladi Pivničani (16-18 godina) koji su u svojoj režiji drvo i postavili 06. maja.

Prohladno vreme nije bilo prepreka za okupljanje velikog broja meštana svih uzrasta. Pored Pivničana bilo je i ljudi sa strane.

Kada se drvo „maj“ sruši, najviše se raduju oni najmlađi. Nakon „rušenja“ potrče prema krošnji koja je okićena raznim maramama, ešarpama, šarenim trakama i svako dete se potrudi da skine bar jednu traku.

Kakva su bila vaša očekivanja i da li ste zadovoljni kako događaj protiče?

„Nismo znali šta da očekujemo, prvi put organizujemo ovakvu manifestaciju. Najviše nas je brinula loša vremenska prognoza. Srećom, vreme nas je poslužilo i mi smo veoma zadovoljni kako sve protiče“, rekao je za bačkapalankavesti.com Vladimir Šuster (17), jedan od organizatora.

Svi članovi ovog mladog tima bili su zauzeti poslom i puni utisaka. Bilo je rano za pitanje da li i ubuduće planiraju da organizuju ovu manifestaciju, pre nego što im se utisci slegnu. S obzirom da je bilo izuzetno posećeno, veselo i da su se svi prisutni dobro zabavljali, pretpostavljamo da će se i sledeće godine odlučiti za organizaciju ovog događaja, jer na mladima svet ostaje.

Uz muziku raznih žanrova, zabava je potrajala do duboko u noć.

 

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here