Fudbaleri Bačke bolji od Javora

1066

Bačka odlična protiv dobre ekipe Javora u Superligi. Pred oko hiljadu ljubitelja fudbala viđena je odlična fudbalska prestava. Bačka – Javor 2:1 (2:1).

Prvi su pripretili gosti idealnom šansom za vođstvo, a minut kasnije 1-0 za domaćina. Bjeloš je povukao kontru, prebacio loptu na drugu stranu ka Spremu, ovaj ubacio idealnu oštru loptu na pet metara gde se Mićić snašao najbolje i uspeo da matira Đogatovića.

2:0 za domaćina bilo je u 18. minutu, a strelac je ponovo Mićić na odličnu loptu Đorića.

Bačka odlična, stvarala šanse, igrala brzo i tečno, lepo za oko.

Pravo „niotkuda“ Javor postiže gol i smanjuje rezultat na 2-1. Amanović je prošetao kroz odbranu Bačke i milimetarski preciznim šutem savladao Jevrića.

U drugih 45. minuta prava rovovska borba. Javor je od 57. minuta ostao sa igračem manje jer je crveni karton opravdano dobio Eliomar Silva.

Ređale su se prilike pred oba gola, igralo se „muški“ do poslednjeg zvižduka sudije Čolovića.

Na kraju zaslužen trijumf „plavih“ iako se mora odati priznanje i ekipi Javora koja se prestavila bačkopalanačkoj publici kao dosta dobra ekipa.