Silbašanky na oslave v Iloku /Silbašanke na proslavi u Iloku

Proveli su prijatno veče u prijateljskom okruženju.

711

ILOK: V sobotu 27. januára členky silbašského Spolku žien boli hosťkami v Iloku kde členky tamojšieho Spolku žien zaznamenávali 10. výročie svojej činnosti.


Okrem spolku žien zo Silbaša, na tejto oslave sa zúčastnili aj združenia žien z Pivnice, Báčskej Palanki, Báčskeho Petrovca, Hložian, Lugu, Laliťu, Starej Pazove. Prítomným sa okrem domácich prihovorila aj predsedníčka Asociácie slovenských spolkov žien Viera Miškovicová. Pri tejto slávnostnej príležitosti pripomenuli si aj 20. rokov založenia Matice slovenskej v Iloku.

Pri tejto príležitosti bola nainštalovaná výstava ručných prác ako ukážka desaťročnej činnosti. Domáci pre svojich hostí pripravili zaujímavý a veselý program, bohatú tombolu, chutnú večeru a dobrú zábavu pri hudbe a tanci.

Všetci prítomný sa zhodli v jednom, že v sobotu strávili príjemný večer v priateľskom spoločenstve.

Pročitajte i ovo:  Slovačka Evangelička crkva

Silbašanke na proslavi u Iloku

ILOK: U subotu 27. januara članice Udruženja žena iz Silbaša bile su gošće u Iloku, gde je tamošnje Udruženje žena obeležavalo 10. godišnjicu postojanja.


Pored udruženja iz Silbaša, na ovoj proslavi bila su i Udruženja žena iz Pivnica, Bačke Palanke, Bačkog Petrovca, Gložana, Luga, Lalića, Stare Pazove. Prisutnima se osim domaćina obratila i predsednica Asocijacije Slovačkih Udruženja Žena, Vjera Miškovic. Ovom prilikom obeleženo je i 20. godina od osnivanja Matice slovačke u Iloku.

Povodom ove proslave instalirana je izložba ručnih radova kao prikaz njihovog desetogodišnjeg rada. Domaćini su za svoje goste pripremili zanimljiv i veseo program, bogatu tombolu, ukusnu večeru i dobru zabavu uz muziku i ples.

Svi prisutni su se složili u jednom, a to je da su u subotu proveli prijatno veče u prijateljskom okruženju.

Pročitajte i ovo: Silbaš: Srpska pravoslavna Crkva Svetog Jovana Zlatoustog

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here