Gošće opravdale ulogu favorita

Druga liga – Sever za košarkašice

0
1064

U okviru petnaestog prvenstvenog kola Druge lige – Sever, „Crvena zvezda 2“ je u Sportskoj hali „Tikvara“ savladala „Delfin“ rezultatom 66:47 (21:9, 13:15, 17:16, 15:7).

BAČKA PALANKA: Beograđanke su znatno bolje otvorile utakmicu pa su nakon prve četvrtine ostvarile prednost od dvanaest poena razlike. Domaće košarkašice su se trgle u drugoj četvrtini, uspele su da je reše u svoju korist, ali su preostale dve četvrtine pripale Beograđankama koje su na kraju stigle do zaslužene pobede.

– Druga ekipa „Crvena zvezda“ je u Bačku Palanku doputovala sa tri igračice koje nastupaju za njihov prvi tim što im je samo olakšalo put do pobede. Nedostajalo nam je malo više snage i uigranosti da se ozbiljanije suprotstavimo našem rivalu.

Napominjem da se „Crvena zvezda 2“ u Drugoj ligi takmiči van konkurencije. U narednoj prvenstvenoj rundi predstoji nam gostovanje u Staroj Pazovi. Staropazovčanke su apsolutni favoriti u ovoj utakmici, jer su uz novosadsku „ŽKA“ sigurno najbolja ekipa u ligi, rekao je predsednik ŽKK „Delfin“ Aleksandar Kecman.

Palančanke su sada devete na tabeli sa tri pobede i devet poraza uz 15 bodova. „Delfin“ je protiv „Crvene zvezde 2“ igrao u sastavu: Vukčević 11, Prijić – Solar 2, Klincov, Horvat, Stojčević, Peričin 3, Firulesković, Vukašinović 1, Šešum 3, Smiljanić 25, Došenović, Aliđukić 2.