Pioniri Lavova vicešampioni Srbije

0
723

ARILJE: Minulog vikenda, od 18. do 20. maja, u Arilju je odžano Prvenstvo Srbije u rukometu za pionire (dečaci rođeni 2003. i mlađi).

Na ovom turniru pioniri bačkopalanačkih Lavova su pružili odlične partije, a poklekli su tek u finalnoj utakmici i to nakon produžetaka, pa su tako ostvarili veliki uspeh i postali vicešampioni Srbije u ovom uzrastu.

Na ovom prvenstvu učestvovalo je 16 ekipa (koje su se za to izborile kroz regionalna takmičenja), razvrstanih u 4 grupe. Lavovi su se nalazili u grupi sa ekipama RK Sloga (Kraljevo), RK Štrpce (Štrpce) i RK Radnički (Obrenovac).

Grupna faza – 1. utakmica: RK Lavovi BP – RK Radnički

Prvog dana takmičenja Lavovi su se sastali sa vršnjacima iz Obrenovca. S obzirom da je to prva utakmica na turniru „Lavići“ su igrali prilično stegnuto i u grču, što je rezultiralo velikim brojem promašenih „zicera“. I pored toga Lavovi su tokom cele utakmice imali prednost, iako se protivnik grčevito borio i nikako nije dozvoljavao da Lavovi steknu opipljiviju prednost, te se na odmor otišlo sa samo golom razlike u korist Lavova. U drugom poluvremenu, igrači Lavova su podesili nišanske sprave i malo po malo povećavali prednost da bi utakmica praktično bila rešena 3 minuta pre kraja, kada su Lavovi konačno došli do 5 golova prednosti. Protivnik se ni tada nije predavao, pa je do kraja uspeo da smanji za konačnih RK Lavovi BP – RK Radnički 18:15 (8:7).

Grupna faza – 2. utakmica: RK Lavovi BP – RK Sloga KV

Drugog dana takmičenja Lavovi su odigrali još 2 utakmice u grupnoj fazi. Prvo su odmerili snage sa RK Slogom iz Kraljeva. Za razliku od prve utakmice na turniru Lavovi su sada već zaigrali baz grča, što je dovelo do toga da Kraljevčani dožive ubedljiv poraz u utakmici u kojoj su Lavovi dominirali od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka. Konačan rezultat ove utakmice je glasio RK Lavovi BP – RK Sloga KV 26:9 (13:3).

Grupna faza – 3. utakmica: RK Lavovi BP – RK Štrpce

U popodnevnom delu programa drugog dana turnira Lavovi su igrali utakmicu koja je direktno odlučivala o prvaku grupe i plasmanu u polufinale. Protivnik je bila ekipa sa Kosova, RK Štrpce, koja je takođe imala dve sigurne pobede u grupi, prikazavši veoma kvalitetnu igru. Obe ekipe su silno motivisane dočekale ovu utakmicu jer je ulog bio veliki, pa je tako sam početak doneo pravu rovovsku borbu u kojoj su Lavovi imali prednost ali nikako nisu uspevali da se odlepe rezultatski. Do kraja poluvremena bačkopalančani ipak uspevaju da ostvare značajnu prednost od 4 gola razlike. Oslobodivši se malo treme i grča u drugom poluvremenu „Lavići“ su prosto pregazili protivnika, tako da je na kraju bilo ubedljivih RK Lavovi BP – RK Štrpce 24:12 (11:7).

Zahvaljujući odličnoj igri Lavovi su ostvarili 3 ubedljive pobede u grupnoj fazi takmičenja, i kao prvaci grupe plasirali se u polufinale i borbu za medalje.

Polufinalna utakmica: RK Lavovi BP – RK Vrbas Petrol

Trećeg, finalnog dana turnira, Lavovi su se u polufinalu sastali sa starim znancem, ekipom RK Vrbas Petrol iz Vrbasa. Kao i sve dosadašnje utakmice ova dva tima i ova je obilovala uzbuđenjima i dobrom igrom. Lavovi su od početka bili bolja ekipa i samo zahvaljujući nepreciznosti sa linije od 7 metara, na odmor se otišlo sa “samo“ +3 u korist Lavova. U drugom poluvremenu je viđen sličan scenario kao u prvom. Malo po malo Lavići su dizali prednost da bi sredinom drugog poluvremena imali čak +5. Protivnik uspeva krajnjim naporom da se ponovo vrati na samo 3 gola zaostatka, ali to su bili i poslednji trzaji Vrbašana. Lavovi ponovo dodaju gas i odlaze na nedostižnih +6. Konačan rezultat je glasio RK Lavovi BP – RK Vrbas Petrol 18:12 (8:5).

Veliko finale: RK Lavovi BP – RK Vojvodina

Poslednja, finalna utakmica turnira, vojvođanski “večiti derbi“, između dve daleko najbolje ekipe na ovom turniru, novosadske Vojvodine i Lavova BP, donela je žestok rukomet i pravu dramu na terenu, kako i dolikuje borbi za titulu prvaka Srbije. Naravno da u sudaru dve ekipe koje se vrlo dobro poznaju, teško da je moglo biti nekih taktičkih iznenađenja, tako da je već posle prvih minuta utakmice bilo jasno da će pobedu odneti ekipa koje je bude više želela.

Kako je želja i kod jednih i kod drugih bila ogromna, tako je i rezultat bio vrlo neizvestan. U prvom poluvremenu kao da su žestoke odbrane i važnost utakmice dovele do toga da su golovi padali jako teško. Vojvodina je većim delom poluvremena imala minimalnu prednost koju su Lavovi stizali, pa se tako i na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću Novosađana.

Početkom drugog poluvremena Lavovi preokreću rezultat i zahvaljući periodu od 5 minuta vrhunske igre dolaze do prednosti od +3, i u tim trenutcima čak imaju i napad za +4. Međutim par brzopletosti u napadu ponovo vraća protivnika u život, i utakmica ponovo ulazi u potpunu neizvesnost.

U poslednjih 40 sekundi viđena je prava drama na terenu. U poslednji minut se ušlo sa minimalnim vođstvom protivnika. Igrači Vojvodine su imali napad, priliku da odu na +2 ali ne uspevaju da realizuju napad, i Lavovima ostaje 20-tak sekundi da pokušaju da izjednače. Nakon dobre akcije Lavova, igračima Vojvodine nije preostalo ništa drugo, već da prekršajem za isključenje zaustave napad Lavova. Do kraja je ostalo još 10 sekundi i igrač više za Lavove. Usledila je filigranski tačna, uigrana akcija sa igračem više i topovski šut sa 9 metara u same rašlje pored nemoćnog golmana Vojvodine, za izjednačenje na samo 4 sekunde do kraja.

Pošto pitanje pobednika nije rešeno, usledili su produžeci od 2 puta po 3 minuta u kojima se bolje snašla Vojvodina i potpuno zasluženo osvojila titulu prvaka Srbije (mada po svemu prikazanom ne bi bilo nezasluženo ni da su Lavići slavili). Konačan rezultat je glasio RK Lavovi BP – RK Vojvodina 12:14 (12:12, 4:5).

Za najkorisnijeg igrača proglašen je igrač Lavova BP, Miljković Dejan.

Dejan Miljković

Rukovodstvo kluba ovom prilikom još jednom čestita svim igračima na prikazanoj igri i zalaganju na ovom turniru, kao i na tituli vicešampiona Srbije.

Za pionire Lavova na ovom takmičenju nastupali su sledeći igrači: Radičanin Đorđe, Čuport Radovan, Soldo Ilija, Šević Luka, Đurica Milorad, Lakić Luka, Jerković Stojan, Rodić Nenad, Kralj Damjan, Knežević Nikola, Ninković Vukašin, Ćirko Ilija, Medić Mihajlo, Miljković Dejan i Urošev Đorđe. Trener ekipe je Šešum Pero.

Na ovaj način je pionirska selekcija Lavova stavila tačku na veoma uspešnu sezonu u kojoj su osvojili druga mesta i srebrne medalje i u Superligi Vojvodine, i na prvenstvu Srbije.