18 medalja za Bačkopalančane na Trofeju Beograda u kajaku i kanuu

0
2268

Ovogodišnji Trofej Beograda u kajaku i kanuu održao se u nedelju, 20. maja 2018. godine, na Savskom jezeru (Ada Ciganlija) u Beogradu, u organizaciji Kajakaškog saveza Beograda i Kajakaškog saveza Srbije, a pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda.

U okviru programa Trofeja Beograda u kajaku i kanuu održana su takmičenja u sledećim disciplinama: Kadeti (2002-2003 godište) K1, K2, K4, C1, 500m; Kadetkinje (2002-2003 godište) K1, K2, 500m; Juniori (2000-2001 godište) K1, K2, K4, C1, 500m; Juniorke (2000-2001 godište) K1,K2, 500m; Devojke (2000 i mlađe) C1 500m. Takođe održavano je i 1. kola Pionirske lige Srbije i 1. kola Mini kajak Lige Srbije. Nastupila su 23 kluba iz Srbije sa preko 300 takmičara.

 

Kajakaši bačkopalanačkog „Tarketta“ ostvarili su zapažen rezultat osvojivši u Mini ligi 3. mesto iza vršnjaka iz Šapca i Bezdana, a u pionirskoj ligi 1. mesto ipred šabačke „Zorke“ i „Dunava“ iz Bezdana. Juniori i kadeti su osvojili 2 mesto, iza šabačke „Zorke“, a ispred novosadske „Vojvodine“.

Najmlađi kajakaši su osvojili ukupno 11 odličja, 5 zlatnih, 2 srebrne i 4 bronzane medalje.

Osvajači zlata su:

  • Damir Ikić K-1 1000m,
  • Dunja Stanojev K-1 1000m,
  • Bojana Vejin – Dina Bacelj MK-2 500m,
  • Dunja Stanojev – Ivana Damjanov K-2 500m i
  • D. Ikić – M. Jeftić – S. Šokčić – B. Mihajlović K-4 500m.

Srebrna su osvojili:

  • Veljko Vještica – Strahinja Dragosavljević MK-2 500m i
  • Dina Bacelj MK-1 1000m.

Bronzano odličje su poneli:

  • Dušan Vejin – Sergej Bajlov MK-2 500m,
  • Damir Ikić – Mihajlo Jeftić K-2 500m,
  • Anja Kajtez – Mirjana Haška MK-2 500m i
  • Veljko Vještica MK-1 1000m.

Najstariji takmičari su osvojili 7 odličja, 2 zlatna, 2 srebrna i 3 bronzana.

Osvajači zlatnih medalja su:

  • Anja Damjanov – Jovana Mladenović K-2 500m kadetkinje i
  • Nikola Perak – Srđan Aćić K-2 500m junior.

Srebrne medalje su osvojili:

  • N. Perak – S. Božin – N. Krnač – Z. Zorić K-4 500m junior i
  • Bojana Mihajlović C-1 500m juniorke.

Bronzano odličje su poneli:

  • Nikola Karanović K-1 500m kadeti,
  • Anja Damjanov K-1 500m kadetkinje i
  • Nevena Plavšić – Nikolina Margić K-2 500m kadetkinje.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here