Neki novi sportski šampioni iz opštine Bačka Palanka

0
1433

Da je opština Bačka Palanka odlična sportska sredina dokazali su mnogobrojni evropski i svetski šampioni, osvajači medalja na Olimpijskim igrama i reprezentativci koje je iznedrila ova opština.

Mnogi od njih su svoja prva sportska takmičenja otpočeli na tradicionalnim „Uličnim trkama“. I ove godine Povodom obeležavanja Dana opštine Bačka Palanka, a u organizaciji Saveza za školski sport opštine Bačka Palanka, 19. oktobra je u centru grada održana tradicionalna sportska manifestacija za mlade „Ulične trke 2018“.

Možda su baš ovogodišnje „Ulične trke“ bile motiv da neko od mladih sportista zacrta svoj put ka medaljama na velikim svetskim sportskim smotrama, pa je red da na njih skrenemo pažnju.

A evo i pobednika po svim kategorijama:

Poletarci – PU „Mladost“ Bačka Palanka (devojčice)

  1. Karakašević Milana
  2. Kalajić Lana
  3. Matrak Sofija

Poletarci – PU „Mladost“ Bačka Palanka (dečaci)

  1. Vuletin Đorđe
  2. Krošlak Ivan
  3. Dukić David

Mlađe pionirke (5. razred)

Avramović Tea – OŠ „Vuk Karadžić“

Krunić Anastasija – OŠ „Braća Novakov“

Ljubojević Vanja – OŠ „Vuk Karadžić“

Mlađe pionirke (6. razred)

  1. Ledzinji Svetlana – OŠ „Desanka Maksimović“
  2. Banjac Anja – OŠ „Sveti Sava“
  3. Polić Jovana – OŠ „Desanka Maksimović“

Mlađi pioniri (5. razred)

  1. Vojvodić Luka – OŠ „Sveti Sava“
  2. Đurić Vukašin – OŠ „Branko Ćopić“
  3. Sudžum Luka – OŠ „Aleksa Šantić“

Mlađi pioniri (6. razred)

  1. Vojinović Vuk „Zdravko Čelar“ 6. razred
  2. Dobranić Marko „Aleksa Šantić“ 6. razred
  3. Šikman Strahinja „Vuk Karadžić“ 6. razred

Pionirke (7. razred)

  1. Petković Jelena – OŠ „Vuk Karadžić“
  2. Paroški Andrea – OŠ „Vuk Karadžić“
  3. Bacelj Dina – OŠ „Sveti Sava“

Pionirke (8. razred)

  1. Đurić Anđela – OŠ „Branko Ćopić“
  2. Stanojev Dunja – OŠ „Vuk Karadžić“
  3. Zorić Ivana – OŠ „Zdravko Čelar“

Pioniri (7. razred)

  1. Salčak Mario – OŠ „15. Oktobar“
  2. Rajšp Relja – OŠ „Sveti Sava“
  3. Savić Uroš – OŠ „Desanka Maksimović“

Pioniri (8. razred)

  1. Milanov Branislav – OŠ „Braća Novakov“
  2. Dukić Milan – OŠ „Branko Ćopić“
  3. Šijakov Zoran – OŠ „Vuk Karadžić“

Mlađe omladinke (1. i 2. razred srednje škole)

  1. Šokčić Jelena  – Gimnazija „20. oktobar“
  2. Grbić Jasna – SŠC „Dr Radivoje Uvalić“
  3. Margić Nikolina – SŠC „Dr Radivoje Uvalić“

Mlađi omladinci (1. i 2. razred srednje škole)

  1. Petković Nemanja – TŠ „9. maj“
  2. Lažetić Luka – TŠ „9. maj“
  3. Knežević Milan – TŠ „9. maj“

Omladinke (3. i 4. razred srednje škole)

  1. Hornjaček Ivona – SŠC „Dr Radivoje Uvalić“
  2. Čukelj Anastasija – Gimnazija „20. oktobar“
  3. Bjekić Jovana – SŠC „Dr Radivoje Uvalić“

Omladinci (3. i 4. razred srednje škole)

Sauer Vuk – Gimnazija „20. oktobar“

Božin Strahinja – SŠC „Dr Radivoje Uvalić“

Crnjanski Miloš – Gimnazija „20. oktobar“

Ekipni rezultati po školama (Osnovne škole)

  1. OŠ „Vuk Karadžić“ – Bačka Palanka (173 boda)
  2. OŠ „Sveti Sava“ – Bačka Palanka (110 bodova)
  3. OŠ „Desanka Maksimović“ – Bačka Palanka (75 bodova)
  4. OŠ „Zdravko Čelar“ – Čelarevo (63 boda)
  5. OŠ „Aleksa Šantić“ – Gajdobra (49 bodova)
  6. OŠ „Braća Novakov – Silbaš (42 boda)
  7. OŠ „Branko Ćopić“ – Mladenovo (41 bod)
  8. OŠ „Žarko Zrenjanin“ – Obrovac (20 bodova)
  9. OŠ „15. oktobar“ – Pivnice (19 bodova)

Ekipni rezultati po školama (Srednje škole)

  1. SSŠ „Dr Radivoje Uvalić“ – Bačka Palanka (140 bodova)
  2. Gimnazija „20. oktobar“ – Bačka Palanka (102 boda)
  3. TŠ „9. maj“ – Bačka Palanka (49 bodova)

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here