732

NOVI SAD: U okviru 16. kola Prve lige Srbije fudbaleri Bačke su u duelu sa Kabelom odigrali nerešeno.

FK Kabel – OFK Bačka 1:1 (0:0)

Fudbalere Kabela od  pobede delila su samo dva minuta sudijske nadoknade.

Međutim rezervista Nikola Gajić prihvatio je loptu i pogodio sam ugao gola golmana Pilipovića i izjednačio rezultat na 1:1.

Fudbaleri Kabela su u 60. minutu uspeli da dođu do prednosti. Posle odlične akcije Žuniora, Karaća i idealnog centaršuta Đorđa Pantelića, Predrag Govedarica se vinuo kroz vazduh i udarcem glavom pogodio mrežu. Priliku u regularnom delu za Bačku imao je Asani, ali je golman Pilipović ukrotio njegov udarac.

NOVI SAD: Stadion Slana bara, gledalaca: 400, sudija: Simović (Lovćenac). Strelci: Govedarica u 60. za Kabel, a Gajić u 90+3. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Pilipović, Geković, Kočović, Žunior, Vihorac, Govedarica, Ilić, trener Vasiljević (Kabel), a Kostić (Bačka). Crveni karton: trener Kabela Vasiljević.

KABEL: Pilipović 7, Geković 7, Petrić 7, Pantelić 7 (Balabanović), Petrović 7, Dražić 6,5, ( Ilić 7), Kočović 7, Karać 7 (Vladić), Žunior 7, Vihorac 7, Govedarica 8.

BAČKA: Milojević 8, Marinković 7, Tomović 7, Asani 6,5 (Simić), Ilić 6,5 (Gajić 7,5), Krstić 7, Ratković 7, Milovanović 7, Žakula 7, Đorđević 7, Kostić 6,5.