Mlađi pioniri Feniksa ubedljivi u Novom Sadu

360

Kadeti 2003 su dočekali ekipu KK „ Dunav“ iz Apatina. Posle izjednačenog početka ovog meča gosti uspevaju da iskoriste promašene zicere domaćina i na prvu pauzu odlaze sa prednošću od 10:19. U drugom delu Feniks je zaugrao malo bolje, ali pred kraj ovog dela gosti vraćaju prednost i na poluvremenu je rezultat 24:33. U drugom poluvremenu se igralo koš za koš. Sve pokušaje domaćih igrača gosti uspešno odbijaju pa u poslednji period ulaze sa prednošću od 37:48. U poslednjem delu je viđena odlična utakmice. Feniks uspeva da smenji prednost gostiju na svega tri poene prednosti. Imali su Feniksovci i nekoliko napada za izjednačenje rezultata, ali ipak ne uspevaju u tome pa gosti pobeđuju rezultatom 59:64.

[wonderplugin_slider id=136]

Mlađi poniri 2008 su gostovali u Novom Sadu ekipi KK „NS Basket“. Malo slabiji početak gostiju u ovom meču domaćini su iskoristili i sa dobrom igrom stekli prednost od 17:11 na kraju prvog dela. U drugom delu su obe ekipe bili vrlo neprecizne i rezultat se nije mnogo promenio 22:15. U nastavku kao da je izašla druga ekipa Feniksa. Veoma agresivna u odbrani i precizna u napadu. Nekoliko puta domaćinu nisu dozvolili ni da prevede loptu preko polovine terena. Sa takvom igrom se i rezultat okrenuo na stranu Feniksa 31:32. I u poslednjem delu Feniksovci su nastavili sa agresivnom igrom i domaćinu nisu dozvoljavali da postigne pogodak, a sa druge strane su vešto koristili svoje šanse pa su ovu utakmicu završili sa ubedljivom pobedom od 33:56.