Brzopotezni turnir u Bačkoj Palanci: Zonjić najbolji

692

U prostorijama ŠK Bačka Palanka priređen je prvi ovogodišnji brzopotezni šahovski turnir.

Učestvovalo je 17 cugeraša iz Gajdobre, Čelareva, Mladenova i Bačke Palanke, među kojima su bila dvojica FIDE majstora, šestorica majstorskih kandidata, dvojica omladinaca itd. Odigrano je 11 kola po Švajcarskom sistemu parovanja, uz tempo igre od tri minuta po igraču, plus dve sekunde bonifikacije za svaki odigrani potez, do završetka svake partije.

[wonderplugin_slider id=10]

Posle uzbudljivih borbi, prvo mesto i glavnu nagradu od 1.500 dinara osvojio je majstorski kandidat Miloš Zonjić iz Čelareva sa 10,5 poena. On je jedini takmičenja završio neporažen, ostvarivši impozantan bilans od deset pobeda i samo jednog remija. Drugoplasirani čelarevski majstorski kandidat Nedeljko Hajder i trećeplasirani bačkopalanački majstorski kandidat Dobrivoje Čupa Popović osvojilio su po osam poena, a po sedam čelarevski majstorski kandidat Aleksandar Dukić i FIDE majstor Miloje Brajić iz Vojvode Stepe. Stariji omladinac Nikola Lalić osvojio je pet, a mlađi omladinac Ilija Jovanović 3,5 poena. Plasman šahista sa istim brojem osvojenih poena određen je na osnovu Buholc-koeficijenta.