Život z môjho pohľadu

356
Foto: kulpin.net

Združenie petrovských výtvarných umelcov včera (14.2) malo výročné zhromaždenie a v rámci neho bola otvorená prvá samostatná výstava obrazov Márie Struhárovej Život z môjho pohľadu.


Výstava je nainštalovaná v priestoroch Turistickej organizácie Obce Báčsky Petrovec, Ul. Maxima Gorkého č. 17, je predajná a časť zo zisku bude odvedený na humanitárne účely.

„Mária Struhárová vyhľadáva vlastnú cestu vo výtvarnom svete pomocou čírych výtvarných prostriedkov, akými sú farba, čiara a jednoduchá farebná plocha,“ povedal na vernisáži výtvarný kritik Vladimír Valentík, ktorý dodal, že sa postupnou redukciou a zjednodušovaním tvarov reálnych motívov dostala k jednoduchým abstraktným , neraz geometrickým tvarom.

Pomocou tých tvarov a pomocou adekvátne použitých farebných hodnôt materializuje a zviditeľňuje na dvojrozmere plátna predovšetkým pocity a relácie.

[wonderplugin_slider id=64]

 

Mária Struhárová sa narodila 28. januára 1970 na Slovensku, v Šuranoch. Základnú školu ukončila v Báčskom Petrovci a už vtedy prejavila talent pre umenie: bavilo ju vyšívanie, šitie, vypracovanie rôznych dekorácií a doplnkov, obrazov zo slamy, kreslenie na skle a keramike, práca s drevom a pyrografia.

V roku 1997 začala aktívnejšie maľovať olejovými farbami. Svoju inšpiráciu našla vo svojom vnútri, prežívaním citov a spomienok.

Rada maľuje kvety a prírodu, ale najradšej maľuje abstraktné obrazy.

Maľba je vnímaná ako hybná sila, a preto jej maľby sú akoby otváranie okien na prúdenie čerstvého vzduchu a svetla…

Mária Struhárová je členkou a v posledných rokoch aj predsedníčkou Združenia petrovských výtvarných umelcov, k čomu prispieva svojou originalitou a dobrými nápadmi.

[wonderplugin_slider id=75]

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here