Gradski derbi – Staropalančanima

Vojvođanska fudbalska liga – Sever

1069

Krila Krajine – OFK Stari Grad 0:4 (0:1)

Bačka Palanka: Stadion USR „Tikvara“, sudija Tanović (Subotica). Strelci: Vlajić 7,66, Kovačević 74 i Krajinović 88. minut. Žuti kartoni: Gajdobransli, Pandurov, Plavanski (Krila Krajine), a Leđanac i Krajinović (Stari Grad).

Krila Krajine: Dražić 5, Vignjević 5,5, Stupar 5, Gajdobranski 5, Medan 5 (Stojanović od 67. minuta 5,5), Zelinčević 5, Češljević 5,5, Ilić 6 (Duvnjak od 60. minuta 5,5), Pandurov 5,5, Lončarević 6, Grujić 5,5(Plavanski od 77. minuta 5,5)

OFK Stari Grad; Tankosić 8, Leđanac 7 (Radaković od 78 minuta -), Batinica 8, Tekić 8,5, Vlajić 8 (M. Gluvić od 79. minuta -), Krajinović 7,5, Radić 8, B.Gluvić 7, Subošić 7 (Novevski od 70.minuta 8), Krstić 7,5, Kovačević 8.

Igrač utakmice, Ivan Tekić (OFK Stari Grad).

Gosti su u vođstvo došli u 9. minutu. Vlajić je šutirao sa preko dvadeset metara, a lopta je završila u donjem desnom uglu gola golmana Dražića. Vlajić je pokušao u dvadesetprvom minutu ponovo da zatrese mrežu domaćih, međutim, lopta upućena sa 13 – 14 metara udaljenosti od gola završila je u naručju golmana Dražića. Krajinović je u 31. minutu pokušao glavom, ali nije bio dovoljno precizan. Tri minuta kasnije pokušao je Tekić, sa 25 metara, ali je lopta pored gola otišla u gol – aut. Krstić je u 62. minutu bio u prilici, da povisi vođstvo svoje ekipe na 2:0, međutim, Dražić je krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Četiri minuta kasnije, Krstić je sa svega nekoliko metara, pogodio mrežu domaće ekipe za vođstvo od 2:0. Kovačvić je u 84. minutu, sjajnim šutem sa petnaest metara, smestio loptu pod prečku za vođstvo od 3:0. Konačan rezultat utakmice 0:4, postavio je Krajinović u 88. minutu. Krajinović je glavom sa svega tri – četiri metara, pogodio mrežu domaćih.