Završena Mini kajak i pionirska liga Srbije

1651

VIŠNJIĆEVO: U nedelju (30.07) je na reci Bosut u Višnjićevu održano 4. kolo Mini kajak lige Srbije i Pionirske lige Srbije za dečake i devojčice od 2003. do 2007. godišta. Učestvovalo je 18 klubova, a prijavljeno je bilo oko 150 takmičara. Najmlađi kajakaši Srbije takmičili su se na deonicama od 500m i 1000m i disciplinama MK-1, MK-2, MK-4, MC-1, K-1 i K-2.

Na kraju 4. kola najmlađi kajakaši bačkopalanačkog Tarketta osvojili su treće mesto sa 104 boda, iza  vršnjaka iz šabačke Zorke sa osvojenih po 134 boda i  takmičara Dunava iz Bezdana sa 107 bodova.

Što se tiče pionirske lige Srbije zauzeli su 3 mesto sa 14 bodova, iza šabačke Zorke sa 17 bodova i takmičara iz Bečeja, koji su osvojili 15 bodova.

Ukupno je osvojeno 15 odličja, 6 zlatnih, 3 srebrnih i 6 bronzane medalje.

Ovim takmičenjem su ujedno i završena takmičenje po kolima, tako da u finalnom plasmanu tabela izgleda ovako, prva je Zorka iz Šabca sa 486 bodova, drugi  je Tarkett Bačka Palanka 433 boda i treći Dunav iz Bezdana sa 350 bodova.

Raspored u pionirskoj ligi je sledeci Zorka Šabac 80 bodova, Tarkett Bačka Palanka 71 bod i Bečej iz Bečeja 70 bodova.

Zlatnu medalju su osvojili  Dunja Stanojev MK-1 (04), Tatjana Kalajić – Anja Kajtez MK-2 (06), Dina Bacelj-Bojana Vejin MK-2 (05), Dunja Stanojev – Ivana Damjanov MK-2 (04),  Damir Ikić – Mihajlo Jeftić MK-2 (04) i Damir Ikić MK-1 (04).

Srebrom su se okitili Dina Bacelj MK-1 (05), Nikolina Margić K-1 (pionirka) i Jovana Mladenović – Nevena Plavšić  K-2 (pionirke).

Bronza je pripala Bojani Vejin MK-1 (05), Marko Radusin K-1 (pionir), A. Čambor-M. Bosnić – S. Šokćić – I. Molnar MK-4 (04/05), Tatjana Kalajić MK-1 (06), Mihajlo Jeftić MK-1 (04) i V. Vještica – A. Rajak – S. Bajlov – S. Dragosavljević MK-4 (06/07).

U subotu će se na jezeru Tikvara održati Prvenstvo Vojvodine u mini kajaku, start prve trke je u 10.00h.