среда, април 24, 2024
Насловна Спорт Фудбал Tri gola, četiri penala – dva promašena, Bačka pobedila Spartak

Tri gola, četiri penala – dva promašena, Bačka pobedila Spartak

Subotičani platili danak nakon velike evropske pobede nad Spartom iz Praga

1157

BAČKA PALANKA: Danas (29.07.) je na stadionu „Slavko Maletin Vava“ u okviru 2. kola Super lige Srbije Bačka slavila protiv Spartaka ŽK rezultatom 2:1.

Već u 13. minutu je ekipa iz Bačke Palanke mogla do prednosti, ali je Bjeloš bio neprecizan sa bele tačke. Sudija Simonović je i drugi put u prvom poluvremenu dosudio penal, ali ovoga puta za goste. Savković je bio precizniji pa su Subotičani poveli u 45. minutu.

Međutim, potom se desio preokret u drugom delu meča. Izjednačenje je doneo  Makarić  već u 46. minutu, da bi treći penal na utakmici, drugi za Spartak bio dosuđen u 68. minutu meča. Ovog puta Savković nije bio precizan sa bele tačke, a samo tri minuta nakon toga, Simonović opet svira penal, ovog puta za Bačku.

Luka Mićić postiže gol i postavlja konačnih 2:1 u jednoj zaista čudnoj utakmici.