Trebinje bilo domaćin kajakašima iz regiona

KKK "Tarkett" na 17. Međunarodnoj regati „Trebinje 2018“

1099

TREBINJE: U subotu (29.09.) je održana 17. međunarodna regata „Trebinje 2018“ i prvo Prvenstvo Republike Srpske u kajaku i kanuu na mirnim vodama, uz učešće blizu 100 kajakaša i kanuista iz deset klubova iz Srpske, Federacije BiH, Srbije i Hrvatske. Ukupno je veslano 32 trke na deonicama od 500m i 200m u u pet kategorija. Organizator takmičenja je Veslačko društvo „Trebišnjica“.

U ekipnoj konkurenciji na Eko regati prvo mesto osvojio je Kajak-kanu klub „Sava“ iz Gradiške sa 333 boda, drugo mesto KKK „Premium“ iz Broda sa osvojenih 176 bodova, a treće mesto bačkopalanački „Tarkett“ sa 148 bodova. Za KKK „Tarkett“ je nastupilo petoro kajakaša: Dunja Stanojev, Dina Bacelj, Nikola Karanović, Damir Ikić i Mihajlo Jeftić. Osvojili su ukupno 16 odličja, 10 zlatnih i 6 srebrnih.

Zlatnu medalju su osvojili Damir Ikić-Mihajlo Jeftić K-2 500m za mlađe juniore kao i na deonici K-2 500m za kadete, Nikola Karanović u K-1 500m juniori, Dunja Stanojev K-1 500m kadetkinje, Dunja Stanojev – Dina Bacelj K-2 500m kadetkinje i u trci K-2 500m za mlađe juniorke, Damir Ikić K-1 500m mlađi juniori, Dunja Stanojev K-1 500m mlađe juniorke, Damir Ikić K-1 500m kadeti i Nikola Karanović K-1 200m juniori.

Osvajači srebrnog odličja su Nikola Karanović K-1 500m seniori, Dina Bacelj K-1 500m kadetkinje, Mihajlo Jeftić K-1 500m mlađi juniori, Dina Bacelj K-1 500m mlađe juniorke, Mihajlo Jeftić K-1 500m kadeti i Nikola Karanović K-1 200 seniori.