18 medalja za kajakaše Tarkett-a na Majskom kajakaškom kupu

1050

NOVI SAD: Majski kajakaški kup Novog Sada na mirnim vodama održan je u subotu 4. maja, na Šodrošu (Ribarsko ostrvo) na akvatorijumu ispred objekta Kajak-kanu kluba Liman, koji je ujedno bio domaćin i organizator ove tradicionalne manifestacije.

Takmičenje se održalo u kategoriji mini kajaka, pionira, kadeta, juniora i seniora, u disciplinama kajaka i kanua jednokleka, dvoseda i četveraca  na stazama dužine 200, 1.000, 1.500 i 2.000 metara. Na vodi se našlo oko 250 takmičara u 51 trci iz 20 klubova iz Srbije, Rumunije, Makedonije i BiHa.

Kajakaši bačkopalanačkog Tarketta osvojili su najviše medalja, ukupno 18 i to 9 zlatnih, 7 srebrnih i 2 bronzane. U ukupnom plasmanu u kategoriji kadeta zauzeli su 1. mesto sa 93 boda, ispred BSKa iz Borče i Nautic Banata. Juniori su 2. na tabeli sa 78.5 bodova, iza Nautičkog kluba iz Beograda sa osvojenih 84.5 boda, a ispred zrenjaninskog Begeja, dok su seniori završili na 3. mestu iza Tisinog cveta iz Sente i Nautic Banata.