Dávid Fic, žiak generácie

579
Foto: Kulpin net

„Mám rôzne záľuby… Rád čítam, rád komunikujem s ľuďmi a počúvam ich životné skúsenosti (od dieťaťa po starých ľudí), rád cestujem – stretávam sa s novými kultúrami, rád spievam a hrám – páči sa mi to a veľmi rád pracujem aj s mladými ľuďmi – chcem im pomáhať, pretože mnohí sa stratili v tomto rýchlo sa meniacom svete a potrebujú niekoho, kto s nimi bude. Toto leto mám naplánované tri tábory – dva detské a jeden tínedžerský a naozaj sa mi páči byť tu a slúžiť týmto mladým ľuďom,“ povedal pre Nedeljne novine z Báčskej Palanky Dávid Fic zo Silbaša, žiak generácie na Gymnáziu Jána Kollára so žiackym domovom v Báčskom Petrovci.


Pokiaľ ide o môj úspech… Hmm, mohol by som naozaj dlho uvažovať o tom najdôležitejšom. Či už je to súťaž, koncert alebo akciu… Môj oveľa väčší úspech v tejto škole je, že som našiel novú rodinu. Ľudia, s ktorými som mal možnosť stretnúť sa, zostanú, aspoň väčšina z nich, veľmi dôležitou súčasťou môjho života, ale najväčším úspechom je, že som našiel svoju identitu. Toho, ktorý som ja naozaj. A to je to, že nemôžem ani jedného dňa bez Boha a nechcem žiť svoj život vlastným spôsobom. Našiel som svoju identitu v Ňom, viem, kto som v Ňom. A toto je môj najväčší úspech v živote a ja viem, pevne verím, že to bude znamenať zvyšok môjho života tu na tejto Zemi.

[wonderplugin_slider id=10]

 

Poradil by som svojim rovesníkom, že nezáleží na tom, aký veľký úspech dosiahnete v súťažiach, na koncertoch a rôznych podujatiach, ak zabudnete na to, že ľudia sú okolo vás a svojimi ambíciami a chamtivosťou ich pochováte. Zaujímajte sa o iných ľudí, stretávajte sa s inými ľuďmi, milujte iných ľudí, buďte tam pre iných ľudí – nielen slovami, ale aj skutkami, neohovárajte, ne ponižujte druhých, lebo tým vlastne ponižujete samých seba.

Pogledaj: Priča o jednom đaku generacije

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here