Podmladak KKK „Tarkett“ nakon 4. kola ubedljivo prvi u Srbiji

859

Mini – kajak liga i pionirska liga Srbije – Zaveslaji prema planu

BEČEJ: Prošle subote na Tisi u Bečeju je održano 4. kolo Mini-kajak i pionirske lige Srbije i regata „Trofej Bečeja 2019“. U 28 trka, 16 u okviru 4. kola Mini-kajak i pionirske lige Srbije u toku prepodneva i 12 u okviru regate posle podne, nastupilo je oko 350 posada čamaca iz 20 klubova. Trke su veslane u K-1 i MK-1 na 1000m i K-2, MK-2 i MK-4 na 500m. Po lepom vremenu, iako su bile najavljene grmljavine i vremenske nepogode, viđena je zanimljiva sportska predstava.

Ekipa KKK Tarkett je ostvarila zapažene rezultate. U okviru 4. kola Mini-kajak lige Srbije najmlađi kajakaši su po dvostrukom bod sistemu osvojili 241 bod i zauzeli prvo mesto ispred ekipa Dunav iz Bezdana sa 238 bodova i šabačke Zorke, koja je osvojila 217.5 bodova. Pioniri bačkopalanačkog Tarketta su zauzeli 11 mesto.

Što se tiče ekipnog plasmana nakon završetka ligaškog takmičenja i održana 4. kola, podmladak Tarketta je ubedljivo prvi sa osvojena 893 boda, ispred bezdanskog Dunava sa 846.5 bodova i KKK Zorke iz Šapca sa 793 boda. Pionirsku ligu su završili na solidnom 8. Mestu sa 104 boda, prvi je Dunav iz Bezdana, drugi Tisin cvet iz Sente dok je treća pozicija pripala Zabrežju. Kajakaši Tarketta osvojili su 8 odličja, 2 zlatne i 5 srebrnih medalja.

Osvajači zlata su:

• Dušan Vejin – Sergej Bajilov MK-2 (07),
  • M. Ikić – S. Rađenović – A. Mernjik – M. Mernjik MK-4 (08/09).

Srebrno odličje su osvojili:

• Strahinja Dragosavljević – Veljko Vještica MK-2 (06),
  • M. Subotić – M. Tuckešić – B. Živković – M. Ćurković MK-4 (08/09), Sergej Bajilov MK-1
    (07),
  • Anja Kajtez – Lana Govedarica MK-2 (06) i Bojana Vejin – Andrea Paroški K-2 (pionirke).

Naredno takmičenje na programu je u subotu, kada će u Višnjićevu biti održano Otvoreno prvenstvo Vojvodine u mini-kajaku, a naredne subote (10.08.) Prvenstvo Srbije u mini kajaku na bačkopalanačkoj Tikvari.