Tovarišani čuvaju vrh, Mladenovljani efikasni

822

Stari komšijski derbi u potpunosti je opravdao epitet. Igralo se obostrano temperamentno, a akteri bili su motivisani značajnošću utakmice.

Vojvodina – Borac 46 (O) 2:1 (2:0)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, gledalaca:500, sudija: N. Đurđević (Aleksa Šantić), strelci: M. Ranisavljev (iz jedanaesterca) u 9. i Dmitrović u 14. za Vojvodinu, a Maksimović (iz jedanaesterca) u 65. minutu za Borac, žuti kartoni: Vulić, T. Nikolić, Vučić, G. Stanojev (Vojvodina), a Maksimović, M. Jovanović, Drobnjak, Ponjević, Gajić, Lakatoš (Borac), crveni kartoni: Vučić (Vojvodina) u 45. minutu, a Lakatoš u 75. minutu i S. Jovanović posle završetka utakmice (obojica Borac).

VOJVODINA: V. Bugarski, T. Nikolić, Ramić, Mustafović, Turi, M. Ranisavljev (G. Stanojev), Vulić, Vučić, Dmitrović (M. Stanojev), D. Ranisavljev, Vujanović (Bašić).

BORAC: Đukić, Maksimović, Ponjević, S. Kozomora, Vjetrović, Soldat, Balango (Lakatoš), Gajić, Jandrić, M. Jovanović, Stanišić.

Doduše, s vremena na vreme, znala je da sevne poneka varnica. Ali, sigurni i autoritativni arbitar Nemanja Đurđević iz Alekse Šantića pravovremeno sankcionisao je vinovnike nesportskog ponašanja.

Svakom od rivala pripalo je po jedno poluvreme, a ispostavilo se da je pobednik odlučen već posle početnih petnaestak minuta igre. Mita Ranisavljev i Milovan Dmitrović domaćoj ekipi osigurali su nedostižnu prednost.

Hercegovac – Budućnost (P) 2:0 (1:0)

GAJDOBRA: Igralište Hercegovca, gledalaca:350, sudija: Lj. Dudok (Gložan), strelci: Ivelja u 10. i S. Račić u 75. minutu, žuti kartoni: Dujaković (Hercegovac), a Nešković, Gajić, Marić (Budućnost).

HERCEGOVAC: Lukač, Smajić, Laćarak, Rodić, Vukosav (M. Hrnjez), Potkonjak, R. Trivunović (V. Hrnjez), Ivelja, S. Račić, Dujaković (L. Račić), Novčić.

BUDUĆNOST (P): Vučinić, Popov, Gajić, Maksimović (Bačanov), Stojanov, Erak, Čović (Alimpić), Jelić (Vujasinović), Nešković, Kozomora, Marić.

Zahvaljujući iskusnim i prekaljenim bivšim internacionalcima Đorđu Ivelji i Stevanu Račiću, gajdobranski Hercegovac osvojio je nova tri boda. U većem delu utakmice, prvotimci paroške Budućnosti uspešno nosili su se sa rivalom iz vrha tabele. Ipak, u dva navrata, golman gostiju Saša Vučinić morao je da izvadi loptu iz svoje mreže.

[wonderplugin_slider id=136]

Budućnost (M) – Polet (K) 4:0 (1:0)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca:250, sudija: P. Vujić (Kula), strelci: Stoisavljević u 6. i Velemir u 60. 61. (iz jedanaesterca) i 68. minutu, žuti kartoni: Zec, Aleksić, Stojanović, Ivanović (Polet).

BUDUĆNOST: Bojanić, Bajić (Balango), Meseldžija, Radičić, Prošić, Antonić, Jurčević, N. Kopanja, Stoisavljević (Jovetić), Velemir, Mišković (Vignjević).

POLET: Ivanović, Stojanović, Aleksić, Doroslovac, B. Stojković, Z. Stanković, Stošić, Malinović, Zec (J. Stojković), Jovčić, Stoiljković (Bodanović).

Korpulentni napadač Mladenovljana Obrad Stoisavljević napravio je sjajan uvod u ubedljivi trijumf svoje družine. Za ostalo pobrinuo se najbolji strelac Budućnosti, svojim het-trikom. Pobeda fudbalera trenera Jovice Trkulje mogla je da bude i ubedljivija da je „rezervista„ Dejan Vignjević, u 76. minutu realizovao penal. Njegov šut sa bele tačke za golmana Karavukovčana Borisa Ivanovića bio je laki plen.

Radnički (R) – ŽAK 6:1 (5:0)

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalaca 80, sudija: Radulović (Crvenka). Strelci: Kocić u 2. 4. i 9. Crnjanski u 28. Kesić u 40. Vig u 58. za Radnički, a Đenić u 60. minutu za ŽAK.

RADNIČKI: Kuzmanović, Kocić 8, Milojević 7, F. Milunović 7, Radojčić 7, Santrač 7, Crnjanski 7 (A. Milunović 7), Kuveljić 7, Kardinal 7, Kesić 7, Petković 7 (Vig).

ŽAK: Bačić 6, Momčilović 7, Đenić 7, Dmitrović 6, Fratrić 6, Krstanović 6, Đurišić 6.

Utakmica u Ratkovu prekinuta je u 82. minutu jer se gostujući golman povredio, a pošto su gosti došli sa sedam igrača utakmica je prekinuta. Do tada napadači domaćih postigli su šest golova.

BSK – Kulpin 7:1 (3:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 100, sudija: Banda (Sombor). Strelci: Korać u 17. Ćurčija u 23. i 81. Salai u 35. i 86. Plavšić u 66. i 83. za BSK, a Gubaš u 45. minutu za Kulpin. Žuti kartoni: Gubaš, Kuđerski (Kulpin). Crveni karton: Korać (BSK).

BSK: Molnar 7, Stanić 7, Beljanski 7, Bagić 7, Savić 7, Ćurčija 8, Stanković 7, Korać 7, Salai 8, Danojević 8, Plavšić 8.

KULPIN: Mladenović 6, Moravec 6, Gubaš 7, Kuđerski 6, Živković 6, D. Nikolić 6, M. Burger 6, Radovanović 6, N. Nikolić 7, Đuga 6, Đ. Burger 6.

Domaćin je u svim elementima nadigrao slabe goste. Pored postignutih sedam golova domaći napadači promašili su još šest izuzetnih prilika. Najlepši pogodak postigao je Plavšić u 66. minutu na pas Danojevića.

Slavija – Tvrđava 3:2 (1:2)

PIVNICE: Igralište Slavije, gledalaca 150, sudija: Hornjak (Gajdobra), strelci: Marojević u 7. i 60. Šmit u 90. za Slaviju, a Malešević u 21. i 37. minutu za Tvrđavu. Žuti kartoni: Ralević, Milešević, Šoljmoši, Vlajić, Malešević, Vujić, predstavnik Gerić (Tvrđava).

SLAVIJA: Brnja, Grnja (Zaskalicki), Benka, Jušković, Ćorda, Šmit, Trivunović, Kuhta, Babić (Budić), Petrović (Mušikić), Marojević.

TVRĐAVA: Vlajić, Vujić, Grujić, Vujinović, Šećerov, Šoljmoši, Marčeta, Malešević (Štrbac), Agbaba, Ralević, Nikolić (Milešević).

Dobra fudbalska predstava u kojoj je svakoj ekipi pripalo jedno poluvreme. U prvom gosti su bili bolji, a u drugom su domaći diktirali tempo. Prvi su poveli domaći preko Marojevića da bi gosti postigli dva pogotka iz kontranapada preko Maleševića.

U drugom delu domaći su postigli još dva pogotka preko Marojevića i Šmita.

Svi rezultati i tabela

Budućnost (M) – Polet 4:0, Hercegovac – Budućnost (P) 2:0, Vojvodina – Borac 2:1, BSK – Kulpin 7:1, Slavija – Tvrđava 3:2, Radnički – ŽAK 6:1, Omladinac – Maglić 6:2, Kordun – Rusin 6:1.

1. Vojvodina 10 8 1 1 31:10 25
2. Hercegovac 10 8 0 2 32:9 24
3. Borac 46 10 7 0 3 34:16 21
4. Slavija 10 6 2 2 29:11 20
5. Radnički 10 6 2 2 27:12 20
6. Budučnost (М) 10 6 1 3 31:15 19
7. Kordun 10 5 2 3 18:11 17
8. Polet 10 5 2 3 22:21 17