Peta pobeda u nizu kadeta Bačke

Kadeti Bačke znaju samo za pobede

421

Radnički 1912 – Bačka 1:2 (0:0)

SOMBOR: Još jedna odlična partija kadeta Bačke. Iako su ovoga puta bili oslabljeni odsustvom čak 3 standardna startera (Opavski, Adžić, Ileš) „plavi“ momci su izuzetnom borbenošću i zalaganjem celog tima to nadoknadili i izvojevali veoma važnu pobedu u borbi za playoff.

U prvom delu uz nekoliko dobrih prilika Bačka je imala jednu stopostotnu u 30. minutu kada su Aleksić i Kopanja izigrali odbranu domaćih, Kopanja izašao sam pred golmana, nažalost njegov šut golman brani i nerešen rezultat ostaje do kraja poluvremena.

[rev_slider alias=“matis-namestaj-novooo“][/rev_slider]

U 60. minutu velikom borbenošću i upornošću Jovan Aleksić oduzima jednu loptu odbrani Radničko, oslobađa se nekoliko pratilaca i plasira loptu u suprotan ugao gola za 0:1. Domaćin brzo dolazi do izjednačenja već u 70. minutu. Jednu od retkih grešaka odbrane Bačke koriste igrači Radničkog“ i stižu do 1:1.

U poslednjim trenucima meča korner za Bačkuodlično izvodi Šćepan Stamatović a na drugoj stativi Jovan Ćulibrk glavom „zakucava“ loptu u mrežu za petu pobedu u nizu izabranika Nenada Petrovića.

Bačka se nalazi na 4. mestu na tabeli Kadetske lige Vojvodine (sever) sa 3 boda manje od lidera ali i utakmicom manje.

Za Bačku su nastupili: Zolotić, Laćarak (od 71. Vlaisavljević), Mirosavljević, Kozomora, Ćulibrk, Kolarov, Stamatović, Pajkanović (od 62.Glišić), Maksimović (od 75. Jovanović), Kopanja, Aleksić. Trener Petrović.