FK ČSK Pivara – FK TEKSTILAC Odžaci (1:1)

337

ČELAREVO: U 10. kolu Vojvođanske lige Sever na stadionu ČSК-a snage su odmerili gostujući FК Tekstilac i domaći FК ČSК.

8.D. Božičić – 7,5
9.V. Pešić- / (od 10. min. – I. Jovanović – 7)
10.V. Prelić – 7 (od 82. min. – Stevanović – /)

9. V. Tasić – 7
10. Z. Rakić – 7 (od 75. min. J. Milanov – /)
11. S. Krstanović – 7,5
13. A. Jovanić – 7
14. N. Šakić – 7,5
15. J. Jakovljević – 7
16. A. Toni – 6,5 (od 58. min. I. Andrić – 7)

[rev_slider alias=“euro-af-salon-namestaja“][/rev_slider]

IGRAČ UTAKMICE: M. Ignjatović (FK Tekstilac) – 8

Utakmicu je otvorio Rakić već u 4. minutu šutom koji je završio preko gola golmana Ignjatovića.

Na drugoj strani prvi šut upućuje vrlo dobri Simić udarcem sa 17 metara koji Vujasinović izbija u korner.

U 20. minutu beležimo najbolju šansu za ČSK kada Krstanović odličnim solo prodorom po levom boku beži protivničkoj odbrani,izbija oči u oči sa golmanom i panjenkom pogađa stativu.

ČSK pojačava i nove dve šanse stvara preko kapitena Tasića koji promašuje gotovo nepromašivo.

I kako to biva kada se šanse ne iskoriste sledi, kazna – Tekstilac razvija kontru preko odličnog Božičića koji upošljava Simića kojem nije bilo teško udarcem sa 7 metara da dovede svoju ekipu u vođstvo od 0:1.

U 35. minutu ČSK beleži još jedan pokušaj Krstanovića čiji šut golman Ignjatović odbija u korner.

Poslednju šansu za promenom rezultata beležimo u 42. minutu kada na povratnu Tonija Krstanović upućuje pravi projektil ka golu golmana Ignjatovića koji krajnjim naporima vadi loptu iz ”90” i izbija ponovo u korner.

U drugom poluvremenu Rakić na indentičan način kao sa početka meča šutem sa 16 metara pokušava da ugrozi gol Tekstilca, međutim rezultat ostaje nepromenjen.

Na drugoj strani Simić pogađa prečku u 64. minutu.

ČSK u 70. minutu preko štopera Jovanića propušta još jednu priliku za izjednačenje.

Trener Račić je izmenama pokušao da podigne ritam i dođe do izjednačenja pa su umesto slabo primetnog Tonija i Rakića u igru ušli borbeni Andrić i povratnik u redove čelarevskih crno belih, Jovan Milanov, koji je i u par navrata uneo pometnju u odbrani gostiju.

I kada se mislilo da će gost uzeti sva tri boda u Čelarevu, da ne bude tako u 80. minutu pobrinuo se Tasić koji, udarcem levom nogom, pogađa same rašlje zasigurno igrača utakmice – golmana gostiju Ignjatovića.

Do kraja ne beležimo ništa vredno pomena tako da je rezultat ostalo 1:1 te je današnji derbi susret završen podelom bodova s kojim na osnovu svega viđenog danas gosti ipak moraju biti zadovoljniji.

ČSK u 11. kolu putuje u Bački Petrovac gde ga čeka novi derbi susret protiv odličnog domaćina ekipe Mladosti i ekipe koja u svojim redovima pored struke ima i 5 igrača koji su nosili crno beli dres FK ČSK.