Bačka u osmini finala Kupa Srbije

1022

U sredu (25.09.) u okviru 1/16 finala Kupa Srbije ekipa Bačke dočekala je ekipu Radničkog iz Kragujevca i savladala je sa 1-0 golom rezerviste Đorđevića u 74. minutu.

Prvo poluvreme igralo se između dva šesnaesterca bez izglednih prilika za postizanje pogodka.

U drugih 45 minuta Bačka je imala inicijativu, stvorili su “Plavi” nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka, ali je samo Krsto Đorđević u 74. minutu posle odlične akcije i centaršuta odlično skočio i preciznim udarcem glavom matirao nemoćnog golmana gostiju Raičevića za pobedu i plasman u 1/8 finala Kupa Srbije.

[wonderplugin_slider id=64]

Fudbaleri Čukaričkog takođe su se plasirali u osminu finala Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili Žarkovo sa 3:1.

Čukarički je poveo u devetom minutu autogolom Dejana Djurića, koji je loše intervenisao posle ubačene lopte Petra Mićina. Dvostruki strelac zatim je bio Slobodan Tedić, u 22. i 33. minutu, a jedini gol za Žarkovo postigao je Miloš Čudić u 72. minutu.

Rezultatom 1-0 Mačva je u Šapcu bila bolja od Metalca.