Finale Kupa OFS Bačka Palanka: Pehar u rukama Gajdobrana

1794

BAČKA PALANKA: Finalni susret Kupa OFS Bačka Palanka, odigran na stadionu USR „Tikvara“ između Hercegovca iz Gajdobre i Naše zvezde iz Silbaša Gajdobrani su rešili u svoju korist.

Hercegovac – Naša zvezda 2:1(2:0)

BAČKA PALANKA: Stadion USR „Tikvara“, gledalaca 110. Sudija Mudrinić (Bačka Palanka). Strelci, Novčić u 32 i 44. (oba s penala) za Hercegovac, a Nikić u 71. minutu za Našu zvezdu. Žuti kartoni, Novčić, R. Trivunović, Dujaković, Drašković (Hercegovac), a Haška, Tucić i Grnja (Naša zvezda).

HERCEGOVAC: Drašković 7, Smajić 7, Potkonjak 6,5, Laćarak 7, Vukosav 7, Rodić 6,5, Hrnjez 7 (Danilov 6,5), Novčić 7,5, S. Račić 7, Dujaković 6,5 (L.Račić -), R.Trivunović 6,5 (Grubačić 7).

NAŠA ZVEZDA: Spasić 6,5, Kepčija 6,5 (Torić 6,5), Đuragić 6 (Grnja 6), Tucić 6,5 (Nikolić 6), Haška 6,5, Pavlov 6,5, Vladisav 6 (Beljička 6), Gašić 6,5, Pisarev 6,5, Pejak 6,5, Nikić 7.

Gajdobranima je pripao pehar namenjen pobedniku ovog takmičenja. Pehar je po završetku utakmice, kapitenu Gajdobrana Stevanu Račiću, uručio, Dragoslav Đerman, sekretar Opštinskog fudbalskog saveza Bačka Palanka.

Hercegovac je oba gola postigao iz kaznenog udarca sa 11 metara, prvi u 32. a drugi u 44. minutu. Prvi penal je dosuđen nakon prekršaja nad Stevaiom Račićem, a drugi nakon što je u šesnaestercu Silbašana nepropisno zaustavljen Vladimir Hrnjez. Oba jedanaesterca u gol je pretvorio Novčić. Prvi, udarcem pod prečku po sredini gola, a drugi preciznim šutem, u donji desni ugao golmana Spasića.

[wonderplugin_slider id=64]

Počasni gol za Našu zvezdu, dao je Nikić u 71. minutu. Napadač Silbašana je sa pet metara udaljenosti, smestio loptu u donji levi ugao gola golmana Gajdobrana Draškovića, za konačnih 2:1.