Igra nedostojna Prve lige: Bačka – Žarkovo 0:2 (VIDEO)

Pomoćnici: Hamad Atila i Vladić Aleksandar

Strelci: 0-1 Čudić 2. min 0-2 Petrović 84. min

Žuti kartoni: Kukić, Gajić, Žakula, Obrenović (Bačka), Milošević, Čudić, Kiković, Bogdanovski, Ilić, Škorić (Žarkovo)

BAČKA: Milojević, Obrenović N. Veselimović (od 84. min Kukić), Tomović, Asani, Perić (od 56. min Obrenović D.), Stojanović N. (od 46. min Žakula), Kostić, Gajić, Đorđević, Milovanović

ŽARKOVO: Kirovski, Đurić, Bogdanovski (od 46. min Milošević), Ilić, Škorić, Kiković, Nikolić (od 76. Babić), Čudić, Golubović, Manić (od 59. min Petrović)

Bačka nastavlja sa rasipanjem bodova! Prvi put ove jeseni “Plavi” su kod kuće kapitulirali pred svojim navijačima od dosta dobre i borbene ekipe Žarkova koja iz Bačke Palanke nosi ceo plen.

Po kišovitom vremenu na stadionu Slavko Maletin “Vava” okupilo e oko 1200 ljubitelja fudbala koji su došli da isprate utakmicu 8. kola Prve lige Srbije očekujući da će Bačka posle slabog izdanja na Zlatiboru u prošlom kolu popraviti utisak ove večeri, medjutim….

Žarkovo je već u drugom minutu izvelo odličnu akciju posle koje je Čudić zatresao mrežu za vođstvo gostiju od 1-0.

Domaću ekipu ni tako rano primljeni gol nije razdrmao već su puleni Dejana Rađenovića, inače noog šefa stručnog štaba našeg kluba nastavili sa jalovom inicijativom i anemičnom igrom, te su gosti iz Žarkova lako kontrolisali situaciju na terenu i mudro čuvali stečeno vođdstvo. Na pauzu između dva pouvremena otišlo se vođstvom gostiju od 0-1.

Drugo poluvreme reklo bi se proteklo je u izjednačenoj igri, Bačka je imala terensku inicijativu što je i logično jer su gosi rešili da brane stečeno vođdstvo. U 84. minutu rezervista Petrović posle greške odbrambenog igrača Bačke Žakule izašao sam ispred Milojevića i rutinski ga savladao za 0-2 i zasluženu pobedu gostiju iz Žarkova.

Dakle, Bačka – Žarkovo 0-2.