Kajakaši bačkopalanačkog Tarketta demonstrirali svoju dominaciju

598

BAČKA PALANKA: Od petka do nedelje na bačkopalanačkom jezeru Tikvara održalo se Otvoreno prvenstvo Vojvodine u kajaku i kanuu na mirnim vodama za 2019. godinu.

Prijavljeno je 23 kluba sa preko 300 takmičara iz Vojvodine, Srbije i BiH, veslalo se 132 trke u sve četiri kategorije, na deonicama 200, 500 i 1000m i disciplinama K-1, K-2, K-4, C-1 i C-2.

 

Bačkopalančani uspešni

Kajakaši bačkopalanačkog Tarketta i ovaj put demonstrirali su svoju dominaciju i
pokazali da su i dalje u samom vrhu ovog sporta. KKK „Tarkett“ je ekipni šampion Otvorenog prvenstva Vojvodine u kajaku i kanuu za 2019. godinu.

Bačkopalanački renomirani klub je osvojio ekipne titule u kadetskoj, juniorskoj i
seniorskoj konkrenciji, dok je kod pionira zauzeo treće mesto.

[wonderplugin_slider id=136]

 

Bačkopalančani su zauzeli prvo mesto u kategoriji kadeta sa osvojenih 122 boda
ispred bezdanskog Dunava sa 81,5 boda i Tisinog cveta iz Sente sa 59.5 bodova. U kategoriji juniori su takođe prvi sa osvojenih 117 bodova, ispred novosadske
Vojvodine sa 63,5 boda i šabačke Zorke sa 54 boda i u kategoriji seniora su prvi
sa 130.5 boda, druga je novosadska Vojvodina sa 114.5 boda, dok je treći Tisin
cvet iz Sente sa 109.5 bodova. Pioniri Tarketta su završili na trećem mestu sa
44.5 bodova, iza bezdanskog Dunava koji je bio prvi sa osvojenih 94.5 boda i
drugoplasiranog Tisinog cveta sa 63 boda.

Osvojeno je ukupno 44 medalje, 18 zlatnih, 11 srebrnih i15 bronzanih. KKK „Tarkett“ se i ovoga puta pokazao kao odličan domaćin i uspešan tehnički organizator takmičenja.

[wonderplugin_slider id=64]

 

Osvajači zlatnog odličja su:

  • Ognjen Tomić CV1 1000m senior,
  • Dina Bacelj – Dunja Stanojev K2 1000m kadeti,
  • Nemanja Stefanović C1 500m senior,
  • Jovana Mladenović K1 500m kadet,
  • Bojana Mihajlović C1 200m, žene
  • Damir Ikić – Mihajlo Jeftić K2 500m kadeti,
  • Dunja Stanojev K1 200m kadeti,
  • Jovana Mladenović – Dunja Stanojev K2 200m kadeti,
  • M. Dragosavljević – S. Vekić – V. Sauer – N. Krnač K4 200m seniori,
  • Anja Damjanov K1 1000m junior,
  • Nikola Perak – Nikola Karanović K2 1000m junior,
  • Jovana Mladenović – Dunja Stanojev K2 1000m junior,
  • V. Sauer – Z. Zorić – N. Krnač – D. Ikić K4 1000m junior,
  • Dina Bacelj K1 500m pioniri,
  • Zarija Zorić – Nikola Krnač K2 200m junior,
  • Jovana Mladenović – Dunja Stanojev K2 500m junior,
  • Nikola Krnač K1 200m junior,
  • Jovana Mladenović – Dunja Stanojev K2 200m junior.

Srebrom su se okitili:

  • Dina Bacelj K1 1000m pioniri,
  • Simo Boltić – Vuk Sauer K2 1000m seniori,
  • Nemanja Stefanović – Ognjen Tomić C2 1000m seniori,
  • S. Boltić – V. Sauer – N. Perak – A. Spremo K4 1000m seniori,
  • Dina Bacelj-Nevena Plavšić K2 500m kadeti,
  • Simo Boltić – Luka Karanović K2 500m seniori,
  • S. Boltić – S. Vekić – S. Stefanović – L. Karanović K4 500m seniori,
  • Jovana Mladenović K1 200m kadeti,
  • Marko Dragosavljević – Strahinja Stefanović K2 200m seniori,
  • Nemanja Stefanović – Ognjen Tomić C2 200m seniori,
  • Anja Damjanov K1 500m juniori,
  • Dina Bacelj K1 1000m kadeti i
  • Dina Bacelj-Bojana Vejin K2 500m pioniri.

[wonderplugin_slider id=174]

Bronzane medalje su pripale:

  • Anja Damjanov K1 1000m seniori,
  • Ognjen Tomić C1 500m seniri,
  • Nemanja Stefanović – Ognjen Tomić C2 500m seniori,
  • Mihajlo Jeftić K1 200m kadeti,
  • Nemanja Stefanović C1 200m seniri,
  • Anja Damjanov K1 200m seniori,
  • Nikola Petljanski – Žarko Stanojev K2 200m kadeti,
  • Nikola Krnač – Nikola Karanović K2 200m seniori,
  • Nikola Perak K1 1000m junior,
  • Svetlana Rajak – Sandra Becin K2 1000m junior,
  • B. Vejin – A. Paroški – A. Kajtez – L. Govedarica K4 500m pioniri,
  • Damir Ikić – Mihajlo Jeftić K2 200m junior,
  • Nevena Plavšić – Anja Damjanov K2 500m junior,
  • M. Jeftić – N. Petljanski – B. Mihajlović – S. Janić K4 500m juniori i
  • Vuk Sauer-Zarija Zorić k2 200m juniori.

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here