Prva radost „Plavih“ Bačka – Kabel 2:1

519

Konačno su ljubitelji fudbala u Bačkoj Palanci i okolnim mestima dočekali da se na stadionu Slavko Maletin “Vava” lopta zakotrlja. U okviru 1. kola Prve lige Srbije Bačka je dočekala ekipu Kabela i pred oko 2500 gledalaca savladala ekipu Kabela rezultatom 2-1.

Stadion: Slavko Maletin “Vava”.
Gledalaca: 2500.

Glavni sudija: Novak Simović.
Pomoćnici: Đorović Nikola i Simović Miloš.
Strelci: 1-0 Simić 8. min 2-0 Asani 41. min za Bačku Bihorac 72. min za Kabel.
Žuti Kartoni: Žakula, Tomović, Obrenović (Bačka), Pantelić, Bihorac, Bjeković (Kabel).

BAČKA: Milojević, Veselinović, Obrenović, Asani, Simić, Kostić, Stojanović, Milovanović, Žakula, Đorđević, Krstić.

KABEL: Vukliš, Bjeković, Ilić, Petrić, Pantelić, Petrović, Jovanić, Kočović, Bihorac, Vladić, Nebo Cyril Izochukwu.

[wonderplugin_slider id=174]

Novosađani su agresivnije ušli u utakmicu, krenuli agresivno ka golu domaćina ali u 8. minutu posle jedne kontre Bačka dolazi u vođstvo golom Simića koji je odličnim udarcem sa nekih 18 metara savladao Vukliša za 1-0.

Igralo se dosta dobro na obe strane, ekipe su se smenjivale u atakovanju na gol protivnika. Igrao se 41. minut kada je Asani napravio totalnu pometnju u zadnjoj liniji gostiju i rutinski savladao Vukliša za 2-0. Tim rezultatom otišlo se na pauzu.

U drugih 45 minuta rovovska borba na obe strane. Bačka je imala inicijativu, ali su gosti preko Bihorca u 73. minutu došli do 2-1 i do kraja susreta utakmicu učinili zanimljivom sve do poslednjeg zvižduka glavnog arbitra ovog susreta Novaka Simovića.

Na kraju, Bačka – Kabel 2-1 za prvu radost “Plavih ” u Prvoj ligi Srbije.