Šest medalja za Čelarevčane

Takmičari Kluba za sportsko obaranje ruke „Srpski vitez“ iz Čelareva uspešni na državnom prvenstvu

671

Takmičari Kluba za sportsko obaranje ruke „Srpski vitez“ iz Čelareva su ostvarili izuzetno zapažene rezultate na prvenstvu Srbije održanom u Beogradu.

Devet Čelarevčana je na ovom takmičenju osvojilo šest medalja, tri zlatna, srebrno i dva bronzana odličja.

Zlatne medalje su osvojili Slobodan Novaković u profi kategoriji do 85 kilograma levom i desnom rukom i Vojkan Stojadinović u profi kategoriji do 105 kg levom rukom. Srebrno odličje je osvojio Vojkan Stojadinović u profi kategoriji do 105 kilograma desnom rukom, a dve bronze su pripale Jeleni Uzelac u ženskoj konkurenciji levom rukom i Luki Brkljaču u konkurenciji seniora početnika u kategoriji do 85 kilograma desnom rukom.

– Pojedini od ovih takmičara su još početnici i ovo im je prvo zvanično takmičenje, ali su i pored toga pokazali veliki potencijal, kaže Slobodan Novaković iz „Srpskog viteza“.