Bačkopetrovčani i Bačkopalančani remizirali

Drugo kolo vojvođanskih liga

671

Odigrano je drugo kolo u većini vojvođanskih liga.


Odloženi su samo mečevi u okviru Banatske lige sever, Severnobanatske lige i Međuopštinske lige Zrenjanin zbog Republičkog pojedinačnog i ekipnog prvenstva učenika osnovnih škola Srbije, a na kome su učestvovali mnogobrojni šahisti koji, inače, nastupaju za ekipe iz ovih liga.

Bačka liga Novi Sad

Rezultati 2. kola: Hercegovac (Gajdobra) – Anpasan (Novi Sad) 3,5:2,5, Mladenovo – Temerin 4,5:1,5, Mladost (Bački Petrovac) – Bačka Palanka 3:3, Detelinara (Novi Sad) – Sutjeska (Bačko Dobro Polje) 4:2, Srbobran – Čenejac 1 (Čenej) 2,5:3,5.

Plasman posle 2. kola: 1. Mladenovo 6 (8), 2. Čenejac 1 6 (7), 3. Detelinara 3 (6,5), 4. Anpasan 3 (6,5), 5. Srbobran 3 (6), 6. Hercegovac 3 (6), 7. Mladost 2 (6), 8. Bačka Palanka 1 (5,5), 9. Sutjeska 1 (5), 10. Temerin 0 (3,5).

Bačka liga Subotica

Rezultati 2. kola: Penzioner (Subotica) – BTŠK (Bačka Topola) 4,5:1,5, „Žaki Jozef“ (Stara Moravica) – Omladinac (Kucura) 1,5:4,5, Bezdan – Vulkan Protektor (Apatin) 2:4, Hajduk (Kula) – Ravangradske ajkule (Sombor) 3:3, „Lajoš Šegi“ (Bajša) – Vrbas 5:1.

Plasman posle 2. kola: 1. „Lajoš Šegi“ 6 (8,5), 2. Omladinac 6 (8), 3. Vulkan Protektor 6 (7,5), 4. Ravangradske Ajkule 4 (7), 5. Penzioner 3 (7), 6. Hajduk 2 (6), 7. Vrbas 1 (4), 8. BTŠK 0 (4), 9. „Žaki Jozef“ 0 (4), 10. Bezdan 0 (4).

Banatska liga jug

Rezultati 2. kola: Radnički (Kovin) – Banatski Karlovac 2,5:3,5, Kovačica – PAŠK (Pančevo) 3,5:2,5, Sloga (Plandište) – Unirea (Ritiševo) 3:3, „Bora Kostić” (Vršac) – Bela Crkva 5:1, „Bora Ivkov” (Banatsko Novo Selo) – Alibunar 4:2.

Plasman posle 2. kola: 1. „Bora Kostić“ 6 (9,5), 2. Bora Ivkov 6 (8), 3. Sloga 4 (7), 4. Kovačica 4 (6,5), 5. Banatski Karlovac 4 (6,5), 6. Unirea 2 (6), 7. PAŠK 1 (5,5), 8. Radnički 0 (4,5), 9. Alibunar 0 (3,5), 10. Bela Crkva 0 (3).

Sremska liga

Rezultati 2. kola: Radnički (Šid) – Sremac (Vojka) 3,5:2,5, Jednota (Šid) – Hajduk (Beška) 3,5:2,5, Cement (Beočin) – Sloga (Inđija) 1,5:4,5, Šimanovci – Sloven 2 (Ruma) 3:3, Srem (Sremska Mitrovica) – „Car Uroš“ (Jazak) 2,5:3,5, Banovci Dunav su bili slobodni.

Plasman posle 2. kola: 1. „Car Uroš“ 6 (8,5), 2. Sloga 6 (8), 3. Jednota 3 (6), 4. Banovci Dunav 3 (4), 5. Radnički 3 (3,5), 6. Sloven 2 2 (6), 7. Cement 1 (4,5), 8. Šimanovci 1 (4), 9. Sremac 0 (4,5), 10. Srem 0 (2,5), 11. Hajduk 0 (2,5).

Zonska liga Srema

Rezultati 2. kola: Banoštor – Sremac (Čerević) 3:3, Sloga 2 (Inđija) – Sloven 3 (Ruma) 5:1, Platičevo – Brile (Ruma) 3:3, Donji Srem (Pećinci) – Banovci Dunav 2 odloženo, LŠK Laćarak – Podunavac (Belegiš) 4:2.

Plasman posle 2. kola: 1. Sloga 2 6 (9,5), 2. LŠK 6 (8,5), 3. Podunavac 3 (5,5), 4. Sloven 3 3 (5), 5. Banovci Dunav 3 (4,5), 6. Sremac 1 (5), 7. Brile 1 (4,5), 8. Platičevo 1 (4,5), 9. Banoštor 1 (4,5), 10. Donji Srem 0 (2,5).

MOL Srem

Rezultati 2. kola Sloga 3 (Inđija) – Deč 2,5:3,5, Putinci – Borac (Veliki Radinci) 0,5:5,5, Rudar (Vrdnik) je bio slobodan.

Plasman posle 2. kola: 1. Veliki Radinci 6 (9), 2. Deč 3 (6), 3. Rudar 3 (3,5), 4. Sloga 3 0 (5), 5. Putinci 0 (0,5).

Severnobačka liga

Rezultati 2. kola: Žednik (Stari Žednik) – Vuk-mat (Bačka Topola) 1,5:4,5, Prigrevački šahovski klub (Prigrevica) – Radnički (Tornjoš) 3,5:2,5, „Miloš Rakić“ (Ratkovo) – Polet 2 (Rastina) 2:4, Mladost (Odžaci) – Karavukovo 1:4, Ada – „Miljo Vujević“ (Crvenka) 4:2.

Plasman posle 2. kola: 1. Vuk-mat 6 (9), 2. Ada 6 (8), 3. Polet 2 6 (7,5), 4. „Miloš Rakić“ 3 (6,5), 5. Prigrevački ŠK 3 (6), 6. Karavukovo 3 (5,5), 7. „Miljo Vujević“ 1 (5), 8. Mladost 1 (4), 9. Radnički 0 (4), 10. Žednik 0 (3,5).

Južnobačka liga

Rezultati 2. kola: Pravi potez (Novi Sad) – Titel 3,5:2,5, Jugović 2 (Kać) – Bubamara (Novi Sad) 5:1, DŠK „Kapablanka 1992“ (Novi Sad) – Kraljica 2 PTT (Petrovaradin) 4:2, Borac (Novi Sad) – ŠK „64“ (Novi Sad) 0:6, Vojvodina (Tovariševo) – Zmajevo 3:3.

Plasman posle 2. kola: 1. DŠK „Kapablanka 1992“ 6 (7,5), 2. Vojvodina 4 (6,5), 3. ŠK „64“ 3 (8,5), 4. Kraljica PTT 3 (6,5), 5. Titel 3 (6,5), 6. Jugović 2 3 (6,5), 7. Pravi potez 3 (6), 8. Zmajevo 2 (6), 9. Borac 1 (3), 10. Bubamara 0 (3).

Južnobanatska liga

Rezultati 2. kola: Jabuka – Vulturul (Grebenac) 4:2, Voja poštar (Gaj) – Padina 1:5, Čokot (Gudurica) – „Aljehin“ (Pančevo) 4:2, Kefalo (Omoljica) – Spartak (Debeljača) 3:3, Borac (Starčevo) – „Bata Ćosić“ 2 (Opovo) 6:0, Agrostepa (Ilandža) – Izbište 2:4, Bavanište je bilo slobodno.

Plasman posle 2. kola: 1. Izbište 6 (9,5), 2. Padina 6 (8,5), 3. Spartak 4 (7), 4. Vulturul 3 (7), 5. Jabuka 3 (6,5), 6. Borac 3 (6,5), 7. Čokot 3 (6), 8. „Bata Ćosić“ 2 3 (6), 9. Voja Poštar 3 (5), 10. Kefalo 1 (3), 11. Aljehin 0 (4), 12. Agrostepa 0 (2), 13. Bavanište 0 (1).

MOL Subotica
Rezultati 2. kola: Spartak 2 (Subotica) – Panonija 1:5, HAŠK-Zrinjski (Subotica) – Eđšeg (Mali Iđoš) 3,5:2,5, Potisje (Kanjiža) – Bačka 2 (Pačir) 2:4, Gornji Breg – Gunaroš 4,5:1,5, Senta 2 je bila slobodna.

Plasman posle 2. kola: 1. Panonija 6 (11), 2. Bačka 2 4 (7), 3. HAŠK-Zrinjski 4 (6,5), 4. Eđšeg 3 (6), 5. Potisje 3 (6), 6. Gornji Breg 3 (4,5), 7. Gunaroš 0 (3,5), 8. Spartak 2 0 (3,5), 9. Senta 2 0 (0).

MOL Sombor

Rezultati 2. kola: Sivac – Rusin (Ruski Krstur) 3,5:2,5, Bački Breg – Aleksa Šantić 3:3, Lipar je bio slobodan, jer je Stanišić odustao od lige.

Plasman posle 2. kola: 1. Bački Breg (8,5), 2. Aleksa Šantić 4 (8), 3. Sivac 3 (4), 4. Rusin 0 (2,5), 5. Lipar 0 (1), 6. Stanišić je odustao i obrisan je iz tabele 0 (0).

MOL Vrbas

Rezultati 2. kola: Sutjeska 2 (Bačko Dobro Polje) – Kulpin 3:3, Gimnazijalac (Bačka Palanka) – Selenča 2:4, Borac (Obrovac) – Bač 1,5:4,5, Mladost 2 (Bački Petrovac) je bila slobodna.

Plasman posle 2. kola: 1. Selenča 6 (8), 2. Bač 3 (7), 3. Gimnazijalac 3 (5,5), 4. Mladost 2 3 (3,5), 5. Kulpin 1 (5,5), 6. Sutjeska 2 1 (5), 7. Borac 0 (1,5).

Novosadska liga

Rezultati 2. kola: Čenejac 2 (Čenej) – Omladinac (Žabalj) 0,5:5,5, Šajkaš (Kovilj) – Bukovac 2:4, Hajduk (Čurug) – Šajkaš (Šajkaš) 2:4, Eđšeg (Novi Sad) – Bubamara 2 (Novi Sad) 4:2, Jedinstvo (Rumenka) – Penzioner Nedeljko Rudić (Novi Sad) 3,5:2,5, Pion (Bečej) – „Mihail Talj“ (Veternik) 3:3, Hajduk (Gardinovci) je bio slobodan.

Plasman posle 2. kola: 1. Omladinac 6 (10,5), 2. Bukovac 6 (9), 3. Eđšeg 6 (7,5), 4. Šajkaš 4 (7), 5. „Mihail Talj“ 4 (7), 6. Hajduk 3 (6,5), 7. Jedinstvo 3 (5,5), 8. Šajkaš 1 (5), 9. Pion 1 (3), 10. Penzioner 0 (5), 11. Bubamara 2 0 (3,5), 12. Čenejac 2 0 (1,5), 13. Hajduk 0 (1).

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here