Представници ККК „Tarkett“ у посети председнику општине Бачка Паланка

Поводом успеха бачкопаланачких кајакаша на регати у Братислави

1559

БАЧКА ПАЛАНКА – У понедељак, 6. јуна председника општине Бачка Паланка, Бранислава Шушницу посетили су представници Кајак кану клуба „Tarkett“ председник Зоран Гашић, селектор Србије у спринту Мирослав Родић  и Владимир Перак из Управног одбора ККК „Tarkett“.

Повод њихове посете била је презентација успеха са такмичења на Међународној регати у Братислави, које се одржало од 3.06. до 5.06.2022. Наша јуниорка, Дуња Станојев, освојила је медаљу на регати у главном граду Словачке. Дуња је последњег дана такмичења освојила злато у једноседу на 200 метара извеславши трку на 40.8 секунди. Дуња Станојев је последњег дане регате у Братислави завршила освајањем златне медаље и у двоседу на накраћој деоници у којем је веслала са Дином Бацељ (39.44). Страхиња Драгосављић освојио је сребрну медаљу у једноседу на 200 метара, пошто је трку извеслао за 36.6 секунди, само 2 десетинке спорије од победника.

К2-1000 Дина Бацељ – сребро

Председник општине Бачка Паланка, Бранислав Шушница се захвалио представницима ККК „Tarkett“ на посети и истакао да ће увек подржати и помагати нашим младим спортистима, пре свега деци без обзира који спорт је у питању. Такође је изразио задовољство на запажајућим резултатима у Братислави.