Bačka pred ambisom; FK Rad – OFK Bačka 2:0 (VIDEO)

784

BEOGRAD: U jednoj od ključnih utakmica za opstanak u eliti, Bačka je doživela poraz od  Rada u 34. kolu plej-auta Superlige. Građevinari su na Banjici srušili svog direktnog protivnika u borbi za opstanak, Bačku, i gurnuli je na ivicu ambisa – 2:0 (2:0).

Građevinari su čitav posao rešili u prvom poluvremenu, kada su postili oba gola, pa sada imaju velika tri boda prednosti u odnosu na protivnika. Mrežu gostiju prvi je načeo Bogdan Mladenović u 16. minutu, dok je praktično čitav posao rešio Denić 13. minuta kasnije.

Bačka još ima dovoljno vremena da izbegne ispadanje u poslednja tri kola, što se ne može reći i za čačanski Borac, koji je pregažen u Ivanjici (3:0) i preostala mu je još samo teorija, ali ima čak sedam bodova manje od šestoplasiranog rada. Junak pobede domaćina bio je dvostruki strelac Ivan Cvetković, a mrežu gostiju u finišu prvog poluvremena pogodio je i Stefan Panić.