Bačka – Radnički 1:2 (VIDEO)

Fenjer opet sija na stadionu Slavko Maletin “Vava”.

381

BAČKA PALANKA: Po prikazanoj igri u jesenjem delu prvenstva, fudbaleri Bačke definitivno nisu zaslužili poslednje mesto na tabeli Ling Long Super lige posle odigranog 19. kola i kraja prvog dela takmičenja.

Realizacija je osnovni problem “Plavih” što se danas po ko zna koji put ponovilo u ovom delu prvenstva u susretu sa Radničkim iz Niša gde su igrači Bačke promašili nekoliko stopostotnih “mrtvih” šansi, jer da su bili precizniji gosti iz Niša bi otišli praznih šaka u Niš, ali ovako igrači Radničkog u Niš odnose ceo plen.

Igrao se 3. minut utakmice kada je Radnički posle udarca iz ugla i odličnog skoka Djuranovića došao do prednosti.

Pokušavali su igrači Bačke da dođu brzo do poravnanja rezultata, ali nisu bili spretni, a ni sretni da iz nekoliko odličnih prilika savladaju golmana gostiju Kojića.

Na odmor se otišlo vođstvom gostiju 1-0.

U drugih 45. minuta Bačka dominira, ima loptu u svom posedu, stvara nekoliko idealnih prilika za pogodak, ali tek u 63. minutu preko Ratkovića kruniše svoju nadmoć na terenu za izjednačenje rezultata 1-1.

Nastavila je Bačka da dominira, stvara šanse ali uzalud. Hladan tuš odigrao se u 90. minutu iz naizgled bezopasne akcije gostiju Nemanja Kojić postiže pogodak za pobedu Nišlija rezultatom 2-1.

Bačka jesenju sezonu završava na poslednjem mestu, te će fenjer ove zime goreti pod krovovima stadiona Slavko Maletin “Vava”. Po svemu prikazanom ove jeseni, nezasluženo, ali to je fudbal.

Bačka – Radnički 1-2. Bodovi odlaze u Niš. Sledi pauza do sredine februara 2021.

Stadion: Slavko Maletin Vava
Glavni sudija: Jovan Šegrt
Pomoćnici: Miloš Miškeljin i Petrović Miroljub
Strelci: 0-1 Djuranović 3. min 1-1 Ratković 63. min 1-2 N. Kojić 90. min
Žuti kartoni: Ratković (Bačka), Aksentijević i Kojić (Radnički)

BAČKA: Milojević, Jovanović, Zdravković, Paradjina (od 46. min Mijatović), Krčmarević, Velemir (od 75. min Gavrić), Ratković (od 88. min Zličić), Žakula, Stojanović S. (od 46. min Njamculović), Eskić (od 85. min Škorić), Pantić

RADNIČKI: Kojić M, Bjeličić, Marković, Stevanović, Gavrić (od 90. min Stojiljković), Aksentijević, Momčilović, Mitrović (od 60. min Kasalica), Djuranović (od 79. min Kojić N), Petrović, Pantelić

POGLEDAJ: Veseljko Trivunović i sa 40 godina fudbaler za respekt