Fudbalska utakmica u Obrovcu posvećena tragično nastradalom kapitenu

Igrači Borca su istrčali na teren u majicama sa likom nastradalog kapitena

1947

OBROVAC: U nedelju (12.09.) na stadionu u Obrovcu, odigrana je fudbalska utakmica 5. kola somborske Područne fudbalske lige, u kojoj je domaća ekipa Borac 46 savladala goste iz Crvenke rezultatom 4:3.

Ono što ovu utakmicu izdvaja od ostalih je to što je bila posvećena, tragično nastradalom, kapitenu kluba Borac 46, Goranu Maksimoviću, koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na izlazu iz Futoga prema Begeču 6. septembra.

Igrači Borca su istrčali na teren u majicama sa likom nastradalog kapitena, a pre početka meča, rođenom bratu pokojnog klubskog druga, Saši Maksimoviću, uručili su uramljen dres sa brojem 2, pod kojim je Goran igrao dugi niz godina.

Nakon toga usledio je minut ćutanja i tako je odana počast Goranu Maksimoviću, poznatijem kao Maksa. U toku 2. minuta od početka utakmice, sudija je prekinuo meč, a onda je usledio gromoglasan aplauz sa tribina.