Глувић донео радост Старопаланчанима

Српска лига Војводина

428

ОФК Стари град – Јединство 1:0 (1:0)

Бачка Паланка, стадион „Стари град“. Гледалаца 150. Судија Граховац (Нови Сад) 7. Стрелац, Миљан Глувић у 11. минуту. Жути картони, Вујић, Кнежевић (Стари град), а Матовић, Маодуш и Иветић (Јединство). Црвени картон Леђанац (Стари град) у 52. минуту због непрописног старта..

ОФК Стари град: Кнежевић 7, Миланов 7, Родић 7, Глувић 8, Костић 7,5 Седлар 7 (од 82. минута Томовић -), Срнка 7 (од 56. минута Јевтић 7), Вујић 7, Торбица 7 (од 66. минута Зиндовић 7), Ракић 7,5 Леђанац 7.

Јединство: Стаилковић 6,5, Матовић 6,5, Иветић 6, Моравац 6,5. Пађен 6,5, Маодуш 6, Стевановић 6, Бељић 6,5, Живановић 6,5, Пилиповић 6 (од 68. минута Ђорђевић –) Жижа 6,5.

Играч утакмице Миљан Глувић (Стари град) 8

Домаћи фудбалери су боље отворили утакмицу. Од првог минута кренули су агресивно ка голу Староопазовчана. У 11. минуту Бачкопаланчани су дошли у вођство од 1:0. Након корнера са леве стране, кога је извео Костић, Миљан Глувић је са свега неколико метара сместио лопту у доњи десни угао гола голмана Стаилковића. Током првог дела сусрета ређшале су шансе пред голом гостију, али Срнка, Торбица и Костић нису успели да их реализују.

Од 52. минута Стари град је играо са играчем мање. Због недозвољеног старта – ђоном, судија Граховац је из игре искључио Леђанца. Занимнљиво је да су домаћи фудбалери, још боље заииграли са играчем мање, али нису успели да постигну гол, па до промене резултата није дошло. Гости су само једном запретили, у 85. минуту, али нису успели да затресу мрежу домаћих.