Palančani ugasili „fenjer“

Stari grad - Vojvodina 1928 5:2 (1:2)

1024

BAČKA PALANKA: U okviru Srpske lige Vojvodine, fudbaleri Starog grada su na domaćem terenu pobedili ekipu Vojvodine 1928.

Bačka Palanka: Stadion OFK Stari grad, sudija Pjevac (Novi Sad) 7, Strelci, Stojanović 35, 60, M. Gluvić 70, Krstić 79 i 89 (iz penala) za Stari grad, a Živanov 18. i Miklić 44. minut za Vojvodinu 1928. Žuti kareton, Bošnjak (Vojvodina 1928)

OFK Stari grad: V. Vlajić 7, M.Gluvić 7,5, Stojanović 7,5 (Banjac -), Zekić 7 (Tanasić 7), Vlajić 7 (Kovačević -), Ilić 7, Radić 7, B. Gluvić 7, Juhik 7, Matijašević 6,5 (Krajnović 7), Krstić 7,5.

Vojvodina 1928: Magda 6, Balo 6,5, Rudić 6,5, Ješić 6, Malbaški 6, Mišić 6, O. Knežević 6 (Bošnjak -), Stojičić 6 (Jeftić -), Živanov 7 (M.Knežević -), Miklić 7 (Hovanec -), Džajski 6.

Igrač utakmice Nebojša Stojanović (Stari grad) 7,5.

Gosti su prvi došli u vođstvo. U 18. minutu Živanov je udarcem po zemlji smestio loptu u levi ugao gola, golmana Vuka Vlajića. Izjednačili su domaći fudbaleri u 35. minutu. Najbolji pojedinac utakmice, Nebojša Stojanović, je iskosa sa desne strane, smestio loptu u levi donji ugao gola Martina Magde za 1:1. U gužvi u šesnaestercu domaćih, dobro se snašao Miklić koji je sa svega četiri – pet metara, u 44.minutu, pogodio nebranjeni deo mreže, za vođstvo Vojvodine 1925 od 2:1.

[rev_slider alias=“podunavlje-2-„][/rev_slider]

Drugo izjednačenje rezultata na utakmici, Bačkopalančanima je doneo Nebojša Stojanović. Napadač domaćih je u 60. minutu, iskosa sa desne strane, pogodio desni ugao golmana gostiju za 2:2. Miljan Gluvić je u 70. minutu, doneo prvo vođstvo domaćim fudbalerima na utakmici. Nakon, dodavanja od Tanasića, Gluvić je udarcem glavom smestio lioptu u desni ugao gola gostiju. Na 4:2 povisio je Krstić u 79. minutu. Isti igrač je postavio i konačan rezultat utakmice 5:2, u 89. minutu. Nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Banjac, sudija Pjevac je opravdano pokazao na belu tačku. Krstić je bio siguran izvođač penala. Pogodio je desni ugao gola Perležana, za konačnih 5:2.

Pogledaj: OFK Bačka kažnjena sa 200.000 dinara