Pomoćnici: Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović
Strelci: 0-1 Tomović 20. min 0-2 Mirosavljev 89. min
Žuti kartoni: Ivančević, Mijatović (Bačka) Kojić, Kovačević, Milosević (Proleter)

Po dobrim vremenskim uslovima za igru juče (17.02.) su se u okviru 22. kola Superlige Srbije sastali Bačka i Proleter.

Ovaj “komšijski” derbi susret doneo nam je jednu interesantnu i otvorenu utakmicu gde su oba rivala želela ceo plen po svaku cenu.

Bačka je ušla agresivnije u utakmicu, međutim gosti su u stilu “iskusne” ekipe sačekali prvu pravu šansu da dođu do vođstva golom Tomovića u 20 min. Pokušavali su igrači Bačke da dođu do izjednačenja ali nisu uspeli da dođu do gola Nikole Vasiljevića. Na pauzu se otišlo prednošću gostiju od 1-0.

[rev_slider alias=“podunavlje-2-„][/rev_slider]

U drugih 45. minuta preslikana slika sa prvog poluvremena. Bačka ima duže loptu u svom posedu, a Proleter postiže gol. Igrao se 89. minut kada je Mirosavljev overio pobedu “Slanobaraca” za konačnih Bačka – Proleter 0-2.

BAČKA: Milojević, Jovanović (od 72. min Kazačoks), Mijatović, Mitrović, Zdravković, Ratković (od 61. min Ašćerić), Pantić, Zličić (od 46. min Žakula), Kaspars, Eskić (od 46. min Ivančević), Nedeljković (od 61. min Stojanović)

PROLETER: Vasiljević, Kovačević, Bašanović, Leandro, Mirosavljev, Tomović (od 79. min Pejić), Mitrović, Živojinović (Knežević 62. min), Milošević, Ilić (od 90. min Marjanović), Kojić.

Pogledaj: Poraz Bačke u Subotici (VIDEO)