Соко прелетео преко Тврђаве

Одигране утакмице 21. кола Међуопштинске лиге Бачка Паланака - Бач - Бачки Петровац

464

Тврђава – Соко 0:2 (0:2)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца 200, судија Дудок (Гложани). Стрели: М. Адамвић у 35. и Тасовац у 43. минуту. Жути картони: Билобрк (Тврђава), Црнчевић, Драговић, Рачић на клупи, В. Тривуновић, М. Адамовић  (Соко). Црвени картони: Шомоши, Кончар на клупи (Тврђава), Дангубић, Нешковић (Соко).

ТВРЂАВА: Немет, Девић, Билобрк, Вујиновић, Вучић, Шомоши, Агбаба, Андрић (Аџић), Стојчић (Бундало), Давидов (Ћулибрк), Петровић.

СОКО: Црнчевић, Драговић, Стојановић, Гушић, Тасовац, Дангубић, В. Тривуновић (Ратковић), М. Адамовић (Видић), Ћурић, М. Тривуновић, Нешковић.

Била је то права првенствена утакмица. Гледаоци су могли да виде доста доброг фудбала, нервозе, уз то доста црвених и жутих картона. А, гостујући навијачи могли су да славе. М. Адамовић и Тасовац су донели  значајну победу Соколима. И тако до краја првенство учинили макар мало неизвеснијим. А, домаћи стрелци су затајили, како се каже изгорели од жеље.

М. Крчмар

Орлови – Младост (МБ) 2:0 (1:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Орлова, гледалаца 100, судија Хорњак (Врбас). Стрелци: Јовицки у 36. и Проле у 48. минуту. Жути картони: Ђурић, Малетин (Орлови), Стефановић (Младост).

ОРЛОВИ: Клисарић, Гргић, Ђурић, Малетин, Гајић (Карановић), Проле, Ерак, Јовицки (Кајтез), Антонић (Пелемиш), Ковачевић, Дамјанић.

МЛАДОСТ: Хлебец, Ковачевић, Младеновић, Н. Ђукић, С. Ђукић, Милетић, Дорошки, Стефановић, Агбаба, Врањеш, Косовац.

Домаћи стрелци су пропустили још неке добре прилике.

М. Антонић

Кулпин – Славија (П) 3:1 (1:0)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца 100, судија Боснић (Бачка Паланка). Стрелци: Г. Колар у 45. и Мрђан у 53. и 73. за Кулпин, Петровић у 60. за Славију. Жути картони: Валентик, Г. Колар (Кулпин), Владимир Кухта (Славија). Црвени картон: Лучановић (Кулпин).

КУЛПИН: Д. Колар, Хашка, С. Зеленак, Томић (Б. Зеленак), Спевак, Валентик, Г.Колар, Мрђан, Лучановић, Јевремовић, Шекез (Креко).

СЛАВИЈА: Давид Шустер, Белехрадски (Забунов), Денис Шустер, Латиновић, Грња, Самарџић (Владимир Кухта), Петровић, Огризовић, Чобрда, Крити, Влослислав Кухта.

Само када су гости смањили на 2:1, били су и бољи ривал, остало је све било у знаку домаћих играча. Иначе, домаћи стрелци су имали још две екстра шансе.

А. Брња

Бачки хајдук – Бачка (Д) 1:5 (1:2)

БАЧКО НОВО СЕЛО: Игралиште Бачког хајдука, гледалаца 100, судија Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Д. Николић у 31. за Бачки хајдук, а Секеруш у 3, 46. и 75, Гајић у 14. и Бајац у 70. минуту за Бачку. Жути картони: Д. Николић (Бачки Хајдук), Пагач, Бабић (Бачка).

БАЧКИ ХАЈДУК: Њењић, Т. Николић, Владислав, Бојић, И. Јановић, Пеулић, Емић, Дринић, Д. Николић, Делић, Марјанов.

БАЧКА: Пагач, Ј. Будић, Марковић (Ћутко), Капетанов, Парошки, Бабић, Гајић, Вулић (Грујић), Секеруш, Бајац, Сантрач.

Играчи Бачке су славили, са четири гола разлике, и имали још много шанси, али их нису  реализовали. Једноставно, домаћа одбрана без Трифкановића је изгледала баш беспомоћно.

М. Малишић

Славија (Б) – Кривањ 0:6 (0:4)

БОЂАНИ: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија Поповић (Бачка Паланка). Стрелци: Павлов у 11, Кочонда у 27, Кончар у 39, 60. (из пенала) и 63. и Драгић у 40.  минуту. Жути картони: Л. Хорват, З. Јовановић (Славија).

СЛАВИЈА: Новаковић, Петровић, Радојчић, Стефановић, Б. Јовановић, Девић, Секулић, Скејо (Л. Хорват), Б. Хорват, Петковић, З. Јовановић.

КРИВАЊ: Нађ, Драгић, Цвијић, Кончар, Павлов, Спасић (Јововић), Добош (Салијевић), Гајдош, Липтак, Мучаји, Кочонда.

У другом полувремену домаћини су стварали неколико добрих шанси, али стрелци су били  брзоплети. А, гости су сваку своју шансу претворили у гол.

А. Хорват

Борац (В) – Маглић 1:1 (1:0)

ВИЗИЋ: Игралиште Борца гледалаца 150, судија Шево (Челарево). Стрелци: О. Међедовић у 75. за Борац, а Јокић у 96. минуту за Маглић. Црвени картон: Н. Међедовић (Борац).

БОРАЦ: Јагодић, Ђуришић (Миклушев), Миљевић, Грозница, Петрковић, Шмитран, О. Међедовић, М. Арбутовић (Требовац), Фабри, Н. Арбутовић, Н. Међедовић.

МАГЛИЋ: Гајић, Илић, Матијевић, Димитровић, О. Стјепановић, Прерадовић, Убипарип (Јокић), Спасић, Жижић, Милановић, Ербез (Н. Стјепановић).

Штета је  што сва три бода нису остала у Визићу. Фаворизовани гости су били надиграни, и онда када су домаћини остали са десет играча. Н. Међедовић је искључен још у 54. минуту. Али на крају гости су поравнали резултат.

А. Коменић

Резултати:

КУЛПИН: Кулпин – Славија (П) 3:1, БАЧКО НОВО СЕЛО: Бачки хајдук – Бачка (Д) 1:5, КАРАЂОРЂЕВО: Орлови – Младост (МБ) 2:0, БАЧ: Тврђава – Соко 0:2, ВИЗИЋ: Борац – Маглић 1:1, БОЂАНИ: Славија – Кривањ 0:6. Нештин из је био слободан.