Somborska liga: Preokret za pet minuta

Područna fudbalska liga Sombor

685

Odigrane su utakmice 32. kola Područne fudbalske lige Sombor, tokom vikenda – 29. i 30. maja.

Gosti iz Bača koji se grčevito bore za opstanak počeli su hrabro i otvoreno, više imali loptu u svom posedu, ali gola nije bilo sve do 34. minuta.

Budućnost (G) – Tvrđava 1: 2 (1:0)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti; sudija Ševo (Čelarevo). Strelci: Carić u 34. minutu za Budućnost, a Bundalo u 71. i Radaković u 75. minutu za Tvrđavu. Žuti kartoni: Damjanović (Budućnost), Vračević, Kovačević i trener Genić (Tvrđava).

BUDUĆNOST: Dukić, Bučik (Kolar), Ljubičić, Jovanov, Petrović, Popović, Damjanović, Đilas (Kaćjak), Carić (Čipkar), Đokić, Adamek.

TVRĐAVA: Čučković, Bundalo, Kovačević (Vranješević), Šomoši, Radaković, Gojić (Ćulibrk), Agbaba, Ralević, Vučić, Ognjenović, Vračević (Milinović).

Tada je Jovanov uputio jednu dugačku loptu prema golu Čučkovića, ona je došla do Đokića koji ju je doturio do Carića, a ovaj je rezantnim udarcem pogodio levi ugao gola gostiju.

Ni u drugom poluvremenu tim Tvrđave se nije predavao, više i opasnije je napadao. Gostima je to isplatilo, u 71. minutu, kada je posle centaršuta iz slobodnog udarca iskosa Bundalo pogodio isto mesto kao Carić u prvom poluvremenu. Samo pet minuta kasnije Radaković sa odlučio na udarac sa velike daljine; uradio je to vrlo precizno i lopta je završila van domašaja golmana Dukića, u donjem desnom uglu.

Odmah posle toga sudija Ševo je zbog pljuska i grada prekinuo utakmicu koja je posle desatak minuta nastavljena. U preostalih dvadeset minuta domaći su uložili mnogo napora da bar izjednače, ali im to nije pošlo za rukom.

Borac – BSK 1:0 (0:0)

OBROVAC: Igralište Borca, sudija: B. Carić (Sombor), strelac: S. Balango u 72. minutu (iz penala).

BORAC: Đukić, Lakatoš 7, Glamočanin 7 (Kozomora), Vranac 8, Vjetrović 8, Soldat 7, S. Balango 8, Gajić 7, Aleksić 7 (Radivojkov), D. Balango 7, Jandrić 7.

BSK: Nemet 7, Stojaković 7, Dragović 7, Božić 7, Zelenović 8, Đurđević 7, Beljanski 7, S. Stanković 7, Stanić 7, Divjak 7, Medić 7.

Odličnu utakmicu su odigrali oba rivala. Domaći su bili bolji i stalno napadali, ali je dobra odbrana gosdtiju je uvek odolevala. Gosti su se opredelili za odbranu svog gola i iz kontranapada pokušavali da ugroze gol domaćina. Odbrana Borca bila je čvrsta na čelu sa štoperima Lazarom Vjetrovićem i Perom Vrancem koji su bili neprobojni bedem za napadače BSK-a. Nekoliko slobodnih udarace izveo je Mirko Gajić, a meč je odlučio Saša Balango u 72. minutu izvanrednim udarcem pod samu prečku golmana Ivana Nemeta.

Budućnost (P) – Stanišić 0:2 (0:1)

PARAGE: Igralište Budućnosti, sudija M. Rakić (Apatin), strelac D. Bogunović u 2. i 51. minutu, žuti kartoni Marić, Gajić, Rokvić, Gašić, Jelić (Budućnost), Vujin, Ćuk, Resanović, Erdei, Bogunović D.,Matijaš, Rašeta (Stanišić), crveni karton Rokvić(Budućnost)

BUDUĆNOST: Abayić, Baćanov , Marić (Jelić), D. Knežević, Nikolić, Gašić, Gajić (Kozomora), Trivunović, Crnjanski (Živić), Rokvić (Alimpić), Kovačević.

STANIŠIĆ: Rašeta, Basarić, N. Knežević ,M. Bogunović, Matijaš, Pavin (Ožegović), D. Bogunović (Cimeša), Resanović, Ćuk, Erdei, Vujin.

Nisu Paražani imali rešenja za kapitena Stanišićana Damira Bogunovića, a nisu uspeli ni da pronađu put do protivničke mreže. Ali,ovaj neuspeh neće da ima nikakve posledice na konačan plasman ekipe iz Paraga ,koja će, ipak da učestvuje u predstojećem baražu za ulazak u Vojvođansku ligu – sever.

Kordun – Radnički (R) 4:1(2:0)

KLjAJIĆEVO: Igralište Korduna, sudija: S. Stanišić (Bačka Palanka), strelci: Češnovar u 17. Anitić u 19. Vila u 52. i Prodanović u 90. za Kordun, a Milovanović u 81. minutu za Radnički,žuti kartoni: Vila, Korolija, Ilić (Kordun), a Santrač (Radnički).

KORDUN: Korolija, Šaula, Vila (Prodanović), Trbojević (Kovačić) Macanović, Češnovar, M. Čekeliš, Miletić, Anitić, Ilić (Popović), L. Karaš.

RADNIČKI: Đokić, Milunović (Ivanović), Lazarević, Ignjatović (Santrač), Stojanović, Novović (Milovanović), Aleksić (Komar), Glamočanin, M. Kesić, Petković.

Značajan doprinos ubedljivom trijumfu ekipe Korduna nad gostima iz Ratkova dali su osamnaestogodišnjaci Bogdan Vila i Luka Prodanović.U stvari,oni su se prvi put upisali u listu strelaca u seniorskoj konkurenciji.

Borac (BG) – Slavija 0:0

BAČKI GRAČAC: Igralište Borca, sudija: Nađ (Ruski Krstur). Žuti kartoni: Marković, Ilić (Borac), Plavšić (Slavija).

BORAC: Marković 7, Ličina 7, Ma. Čuturilo 7, Krtinić 7, A. Pokrajac 8, Ilić 7 (Vojnović), Žegarac 8, Radaković 8, B. Pokrajac 7 (Mi. Čuturilo 7), Obradović 7, Dautović 7 (Jokić).

SLAVIJA: Brnja 7, Zaskalicki 7, Roganović 7, Jušković 8 (Šuster), Šmit 7, Čvokić 7, Kuhta 7 (Čobrda 7), Petrović 7, Plavšić 7 (Zejak 7), Davidović 8, Grnja 8.

Rivali su pružili dinamičnu i borbenu igru. Za obe ekipe ulog je bio veliki, jer još nije obezbeđen opstanak. Propuštene su po dve zrele šanse, a svaka ekipa je pogodilo po jednom prečku. Na momente bilo je nervoze, ali odlični sudija Nađ veoma dobro je obavio posao.A. Čičić

Omladinac (B) – Polet 2:2 (0:1)

BUKOVAC: Igralište Omladinca, sudija: J. Desnica (Apatin), strelci: Mijić u 48. (iz penala) i Stevnović u 76. za Omladinac, Doroslovac u 40. i A. Stošić u 79. minutu za Polet. Žuti kartoni: Bognar (Omladinac), Doroslovac, V. Milenković (Polet).

OMLADINAC: Majstorović, Stevanović, Joka, Leskovac, Subotić, Grgić, Mijić (Milić), Basarić (Resanović), Bandobranski, Zelić (Bognar), Asan (Radujko).

POLET: Krstić, Aleksić, N. Stanković, Doroslovac, S. Stanković, Ž. Stanković, Stošić, Stojković, Malinović (Stamenković), N. Milenković, Jovčić.

Na utkamici u Bukovcu akteri su podelili plen. Iako su Karavukovčani prvi došli do vođstva pogotkom Doroslovca u 40. minutu. Domaći su u 48. minutu izjednačili rezultat preko Mijića iz jedanaesterca, da bi Stevanović u 76. minutu doneo prednost svom timu. Tri minuta kasnije tim iz Karavukova pogotka Aleksandra Stošića dolazi do boda koji će mnogo značiti u daljoj borbi za opstanak.

[rev_slider alias=“euro-af-salon-namestaja“][/rev_slider]

Rusin – Budućnost (M) 1:0 (1:0)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, sudija: M. Martinović (Kljajićevo), strelac: Kulić u 1. minutu, žuti kartoni: D. Pavlović, Kočiš (Rusin), a Kučenić, Stoisavljević, Jurčevič, Radičić, Rađenović (Budućnost), crveni kartoni: Kočiš (Rusin), a Bošnjak (Budućnost).

RUSIN: Kalinić, S. Toma, D. Pavlović, Lancužanin. Kočiš, V. Vujović, F. Vujović, Holik (Đukanović), Danojević, Kulić, Sajanković (Branković).

BUDUĆNOST: Đurković, Hajduković (Stoisavljević), Radičić, Meselyija, Rađenović, Bukvić, Kučenić, Jurčević, Novaković (Vićentijević), Zeljko (M. Pavlović), Marčeta (Bošnjak).

Iskusni Janko Kulić,u 38 sekundi,šokirao je fudbalere Budućnosti i postigao gol odluke. Do kraja susreta,gosti su nastojali da anuliraju minimalan zaostatak,ali svi njihovi pokušaji bili su neuspešni.

Rezultati:

ŽAK – Zadrugar 2:1, Budućnost (P) – Stanišić 0:2, Kordun – Radnički 4:1, Borac – BSK 1:0, Budućnost (G) – Tvrđava 1:2, Rusin – Budućnost (M) 1:0, Omladinac – Polet 2:2, Borac (BG) – Slavija 0:0, Maglić – Kulpin 1:3.