Stari grad pokorio proslavljeni Dinamo iz Pančeva (VIDEO)

738

BAČKA PALANKA: U subotu (12.09.) na stadionu Starog grada u Bačkoj Palanci, u okviru šestog kola Srpske lige (grupa Vojvodina) fudbaleri Starog grada su dočekali do tada prvoplasiranu ekipu Dinama 1945 iz Pančeva.

Ova utakmica je važila za derbi 6. kola, a gostujuća ekipa za blagog favorita. Međutim izabranici trenera Milana Mitrovića su od prvog zvižduka sudije Nikola Bikića gostima stavili do znanja da u Bačkoj Palanci nije lako osvojiti bodove.

Već na samom startu, u 7. minutu, domaćini su pogodili stativu, a Nebojša Stojanović je bio skoncentrisan i odbitak sproveo u mrežu golmana Andžića, za 1:0.

U 28. minutu fudbaleri Starog grada su pokazali koliko su ubojiti iz kontranapada. Kapiten Žarko Vlajić je povukao loptu sa sredine terena, pobegao odbrani Dinama, driblao Andžića i iz teške situacije našao lopti put do gola za konačnih Stari grad – Dinamo 1945 2:0.

Stari grad se sa 12 osvojenih bodova nalazi na 4. mestu na tabeli, dok vodeća Mladost iz Novog Sada ima samo bod prednosti.

Staropalančani utakmicu 7. kola igraju u gostima, već u sredu (16.09.) protiv neugodne ekipe Tise iz Adorjana.