Stari grad proradio i doneo bodove iz Kikinde

450

Kikinda 1909 – OFK Stari grad 0:3 (0:1)

Gradski stadion Kikinda, 28.08.2021. Sudije: glavni – Nešić Mate, pomoćnici – Kantor Miroslav, Kovač Strahinja, četvrti – Tanović Srđan. Delegat/kontrolor – Janićević Gojko. Strelci: 0:1 Kostić (‘5), 0:2 Kostić (’49), 0:3 Kostić (’63).

Kikinda 1909: Savkov, Bajat, Jarić, Molnar, Ćirić, Stevanović, Zeljković, Đukić, Pavlović, Kostić, Krstić.

Stari Grad: Vlajić, Ilić V, Gluvić M, Torbica (Ćirić), Zeljković (Vujić), Rodić, Ilić M, Kostić, Gluvić B (Plavšić), Bajović, Zekić (Adamek).

Trivo Ilić je taktički uspeo da nadmudri svog kolegu, proslavljenog bivšeg igrača Crvene Zvezde Nenada Kovačevića. Od prvog minuta smo krenuli ofanzivno i već u 5. minutu dolazimo u vođstvo kada je lukavi Zekić ukravši jednu loptu uspeo da nadmudri golmana domaćina. Napad je najbolja odbrana i na taj način smo odigrali do kraja poluvremena uz apsolutnu prednost poseda lopte. Drugo poluvreme nastavljamo istim tempom i već u 4. minutu drugog poluvremena dolazimo u vođstvo od 2:0. Bojan Gluvić protura loptu između dva igrača domaćina, lopta dolazi do Zekića koji centrira u šesnaesterac, lopta dolazi do Kostića koji je glavom smešta u mrežu. Ni dalje ne posustajemo i već u 63. minutu dolazimo do 3:0. Kostić prodire po levoj strani i van linije 16 metara iskosa šalje loptu u bliži ugao. Do kraja utakmice igramo istim tempom i pred sam kraj propuštamo stoprocentnu šansu za 4:0. Kostić loptu uzima na sredini terena, loptu šalje između 2 igrača domaćina, lopta dolazi do Adameka koji obilazi golmana i iskosa ne uspeva da pogodi prazan gol.

Sve u svemu danas je pobedio kolektiv, gde su igrači igrali srcem ali i glavom, apsolutno posvećeni igri. Potpuno zaslužena pobeda a treba istaći i fer i korektnu igru kao i gostoprimstvo domaćina.