Тасићеве мајсторије

Бачкопаланчани лако до победе

330

БАЧКА ПАЛАНКА – У суботу (16.04.), на стадиону „Старог града“ одиграна је утакмица 22. кола Српске лиге, група Војводина, у којој је домаћа екипа ОФК „Старог града“ угостила „Раднички 1912“ из Сомбора.

• Стадион: Стари град, гледалаца 100
  • Судија: Кузмановић (Кула)
  • Стрелци: Тасић у 44. и 61. минуту, Костић у 47. за ОФК Стари град и Авдић у 75. минуту из пенала за Раднички 1912.

Прву прилику на утакмици су имали гости. У 37. минуту шутирао је Мирков са 17. метара, али је лопта поред десне стативе отишла у гол-аут. Домаће је у вођство од 1:0 довео Тасић у 44. минуту. Нападач Бачкопаланчана је шутирао са 11 метара и лопта је одсела у десном доњем углу голмана Ћопића. На 2:0 повисио је Костић у 47. минуту. Стрелац другог гола за домаће шутирао је са десетак метара по земљи и лопта је одсела у доњем левом углу голмана гостију.

ОФК Стари град – Раднички 1912  3:1 (1:0)

Најлепши гол на утакмици виђен је у 61. минуту. Тасић је упутио ударац са 7-8 метара и лопта је погодила пречку, пала на земљу и завршила у голу. Коначан резултат 3:1 поставио је играч Радничког, Авдић у 75. минуту. У шеснаестерцу домаћих срушен је Ђурђев, а судија Кузмановић је показао на белу тачку. Авдић је био сигуран извођач најстроже казне, погодио је доњи десни угао голмана Кнежевића за коначних 3:1.

ОФК Стари Град: Кнежевић 7,5, Миланов 7 (од 73. Баланго 6), Глувић 7, Тасић 8,5 (од 73. Зиндовић 7), Костић 8, Седлар 7,5, Јевтић 7, Вујић 7,5, Торбица 7,5 (од 86. Стојановић-), Ракић 8 (од 90+4. Бејлош-), Леђанац 7,5.

Раднички 1912: Ћопић 6,5, Дашић 6, Стевановић 6, Јухик 7 (од 67. Лазовић 6), Авдић 7, Мирков 7, Ђурђев 7, Милановић 6,5 (од 56. Ранчић 6), Качаревић 6, Карталија 7, Васиљевић 6.

Жути картони: Кнежевић и Баланго (ОФК Стари град), Стевановић и Ранчић (Раднички 1912).

ОФК „Стари град“ ће утакмицу 23. кола одиграти у среду (20.04.), у Оџацима са екипом Текстилца.