Uspešna prva kontrola u Puli: Bačka bolja od Opatije

601

OFK Bačka – NK Opatija 3-1 (2-0)

Pula 17.01.2021.
Stadion: Veli Vrt

Strelci:1-0 Pisačić 26. min iz jedanaesterca 2-0 Pisačić u 30. min 2-1 Bjelanović u 65. min 3-1 Lukić – Pešić u 86 min
Glavni sudija: Goran Krneta

OPATIJA: Šušak, Rudan, Žerajlić, Bertoša, Meloku, Furlan, Fumić, Glavaš, Pejanović, Bjelanović, Bogolin

Igrali su još: Milić, Lazić, Kuqi, Ivančić, Weltzer, Lulić, Hrmić, Malinić

BAČKA: Pilipović, Paradjina, Zdravković, Stojanović, Njamculović, Mijatović, Pantić, Eskih, Mihailović, Pisačić, Zličić

Igrali su još: Milojević, Jovanović, Žakula, Ratković, Ryohe, Nedeljković, Lakić-Pešić, Babić, Trifunović

Plavi su u nedelju (17.11.) odigrali prvu pripremnu utakmicu u Puli a protivnik im je bila ekipa Opatije, trećeplasirana ekipa Druge lige Hrvatske.

Bačka je od starta utakmice imala inicijativu i otpor borbene ekipe Opatije slomila je u 27. minutu kada dosuđen jedanaesterac za „Plave“ a siguran egzekutor najstrože kazne bio je Pisačić Luka za vođstvo od 1-0.

Posle svega tri minuta Bačka vodi sa 2-0 a strelac pogotka za Bačku bio je ponovo Luka Pisačić. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugih 45 minuta obe ekipe su izmenile gotovo ceo sastav. Domaćin uspeva u 65. minutu da postigne pogodak i smanji rezultat na 2-1 preko Bjelanovića. U 86. minutu Pešić-Lukić postiže i treći pogodak za Plave za konačnih 3-1 za Bačku.

Uspešan start “Plavih”

Šef stručnog štaba Bačke, Nenad Vanić, ukazao je šansu svim igračima kako bi se uverio u trenutne mogućnosti svoje ekipe. Bačka već u sredu igra svoj drugi kontrolni meč u Puli a protivnik će joj biti ekipa Kopra, inače član prve lige Slovenije.