Važna pobeda za OFK Stari grad

Dinamo 1945 - Stari grad 1:2 (0:2)

416

PANČEVO: U sredu (31.03.) fudbaleri OFK Starog grada izvojevali su veoma važnu pobedu protiv Dinama 1945 iz Pančeva.

Od prvog minuta puleni trenera Jelića su krenuli agresivno ka golu domaćeg Dinama. Samo u prvih 10 minuta bilo je tri stoprocentne šanse. No, fudbaleri Starog grada su nastavili istim tempom što je urodilo plodom već u 17. minutu evrogolom Petra Tanasića.

Matijašević je sam krenuo na golmana domaćina koji istrčava i primorava igrača OFK Starog grada da krene u stranu ali se on snalazi i lobom na drugu stranu gola asistira Tanasiću koji je šalje skoro u same rašlje.

U 20. minutu povredio se Stojanović, koji je smogao snage da nastavi utakmicu, i u 25. minutu i kapiten Vlajić koji je zbog težine povrede u 30. minutu napustio igru. Gosti i dalje nastavljaju napadački i već u 34. minutu bilo je 2:0 za OFK Stari grad. Lopta dolazi do Matijaševića koji pogađa prečku, lopta se odbija do mlađanog Stojanovića koji je pogađa glavom iza leđa domaćeg golmana.

Drugo poluvreme nastavljeno je istim tempom ali i dalje sa promašenim šansama. Kao što to u fudbalu biva, stiže kazna. Igrač domaćina, Ahčin loptu prima na sredini terena koji dolazi na nekih 20-tak metara i preciznim šutem smanjuje vođstvo Starog grada na 2:1.

I pored ove neopreznosti igra se i dalje napadački. Domaćin kreće na sve ili ništa ali gosti uspevaju da se odbrane i u Bačku Palanku donose 3 veoma vredna boda.

Gradski stadion u Pančevu, 31.03.2021. Sudije: glavni – Belić Dušan, pomoćni – Drndarević Vanja i Petrović Slobodan, četvrti – Bibin Aleksa. Delegat i kontrolor: Đukanović Ilija. Strelci: Dinamo: Ahčin (’58), Stari Grad: Tanasić (’17) i Stojanović (“34). Žuti kartoni: Dinamo 1945: Jakovašić (’61) i Stojanovski (’86), Stari grad: -.

Dinamo 1945: Andžić, Vještica (od ’46 Stojanov), Crnomarković, Stojanovski, Martinović, Jakovašić (od ’87 Čikić), Ahčin, Drinić (od ’46 Panić), Tmušić, Petrović, Pavlov (od ’59 Mačkić).

Stari Grad: Buzadžija, Gluvić M, Stojanović (od ’79 Kovačević), Tanasić, Zekić (od ’79 Bajić), Vlajić (od ’30 Poznanović), Rodić, Ilić, Gluvić B, Juhik, Matijašević (od ’67 Krajnović).

Pogledaj: Somborska liga: Četiri penala u Obrovcu