Бачкопаланчани узданице репрезентације Србије на регати у Братислави

Још четири медаље за бачкопаланачке кајакаше на регати у Братислави

352

Последњег дана такмичења на Међународној регати у Братислави веслане су трке у дисциплинама на 200 метара. Репрезентативци Србије трећег дана регате освојили су шест медаља: три злата, сребро и две бронзе.

Наша јуниорка, Дуња Станојев, освојила је још једну медаљу на регати у главном граду Словачке. Дуња је последњег дана такмичења освојила злато у једноседу на 200 метара извеславши трку за 40.8 секунди. Друго и треће место освојиле су такмичарке из Словачке, Бјанка Сидова (42.040) и Река Бугар (42.440). Наша друга представница у К1-200, Владана Пешић, у финалу је заузела пето место (44.6).

Дуња Станојев је последњег дана регате у Братислави завршила освајањем златне медаље и у двоседу на накраћој деоници у којем је веслала са Дином Бацељ (39.44). Њих две су у финалу победиле са више од секунде предности у односу на другопласирану посаду Пољске (40.72), док је треће место такође освојио пољски чамац (40.92). Наша друга посада у конкуренцији К2-200, Јенифер Бошњак и Јана Сарић, заузела је седмо место (43.480).

Страхиња Драгосављевић освојио је сребрну медаљу у једноседу на 200 метара, пошто је трку извеслао за 36.6 секунди, само 2 десетинке спорије од победника Матвежа Манфреде из Словачке (36.4). Треће место припало је Луки Лауперу из Швајцарске (36.68), за којим је наш други представник у финалу, Александар Јовановић заостао само 4 стотинке.

Владимир Бојанић и Лазар Дубаић освојили су две бронзане медаље у двоседу на 200 метара. У финалу К2-200 у конкуренцији јуниора трку су извеслали за 34 секунде и 76 стотинки. Победила је посада Швајцарске (34.2), испред чамца Словачке (34.520). У конкуренциј млађих сениора (такмичара до 23 године) Владимир и Лазар трку су извеслали за 34,760 секунде, само 2 десетинке спорије од другопласиране посаде Немачке (34,560) и 36 стотинки заостатка у односу на победничку посаду Швајцарске (34,400).

Дечаци

Златну медаљу освојила је и наша посада двоседа на 200 метара у конкуренцији дечака, Михајло Дадић и Стеван Стојанов, који су у финалу (35,0) кроз циљ прошли испред посаде Мађарске (35.240) и чамца Словачке (35.48).

У категорији дечака, Стеван Стојанов, у финалу једноседа на 200 метара поновио је јучерашњи резултат заузевши седмо место у времену 39.160 секунди.

Девојчице

У конкуренцији девојчица у нашем тиму у једноседу на 200 метара наступиле су две такмичарке.

Жофи Хорват је у финалу заузела шесто место (45.0), док је Јана Сарић веслала у Б финалу у којем је заузела треће место (46.2), што јој је донело 12. место у укупном поретку.

Такмичење у Братислави наши репрезентативци су тако завршили освајањем тринаест медаља: по четири златне и сребрне и пет бронзаних, чиме је заузела четврто место на табели освајача медаља.

К2-500 Страхиња Драгосављевић, Лука Мањенчић – 5. место

К4-500 Страхиња Драгосављевић, Лазар Дубаић, Дамир Икић, Александар Јовановић – 4. место
К4-500 Николас Андрић, Михајло Дадић, Лука Мањенчић, Вељко Вјештица – сребро