KKK Tarkett poneo mnoštvo nagrada sa Prvenstva Srbije

KKK "Tarkett" vicešampion države

147

Prvenstvo Srbije u kajaku i kanuu za sve kategorije održano je u Beogradu, od 26. do 29. avgusta u organizaciji Kajakaškog saveza Srbije. Takmičenje je trajalo 4 dana po hladnom i kišovitom vremenu za ovo doba godine. Prva dva dana takmičenja nastupali su pioniri i juniori, a druga dva dana trke su se održavale za kategoriju kadeta i seniora.


U pionirskoj konkurenciji KKK „Tarkett“ je u ukupnom plasmanu zauzeo 2.mesto (61 bod) iza ekipe „Tisin cvet“ iz Sente (75,5).

Juniori su bili na visini zadatka i u ekipnom plasmanu zauzeli su 1.mesto i postali prvaci države sa osvojenih 177,5 bodova, ispred juniora „Zorke“ iz Šapca (155,5). U kategoriji kadeta osvojeno je 2.mesto sa 99,5 bodova iza ekipe iz Sente čiji su kadeti osvojili 113 bodova.

U kategoriji seniora superiorni su bili takmičari ekipe „Zorke“ iz Šapca (231) ispred naših seniora koji su zauzeli 2. mesto sa osvojenih 175 bodova, što je na kraju odlučilo i sveukupni plasman.

U sveukupnom plasmanu pobedu je izvojevala „Zorka“ iz Šapca (537) ispred „Tarkett“ -a (513). Bilo je ovo poslednje takmičenje na domaćoj sceni, a predstoji Prvenstvo sveta za juniore i mlađe seniore u Portugalu (3.- 6. septembar), Prvenstvo sveta za seniore u Danskoj (15.-19. Septembar) i Olimpijske nade u Češkoj (10.-12. septembra).

Osvajači medalja na Prvenstvu države za KKK Tarkett:
  • K1 1000m pioniri Sergej Bajilov 2.mesto
  • C1 1000m pioniri Kesić Danilo 2.mesto
  • K1 1000m juniorke Jovana Mladenović 3.mesto
  • K2 1000m pioniri Sergej Bajilov-Dušan Vejin 2.mesto
  • K2 1000m juniorke Dina Bacelj-Jovana Mladenović 1.mesto
  • K4 1000m pionirke Ikić Maja-Radjenović Sara-Radoja Jovana-Kapelan Lana 3.mesto
  • K4 1000m juniorke Govedarica Lana-Andrea Paroški-Svetlana Rajak-Anja Kajtez 1.mesto
  • K1 500m juniorke Dunja Stanojev 1.mesto
  • K2 500m juniori Mihajlo Jeftić-Damir Ikić 2 mesto
  • K2 500m juniorke Dina Bacelj-Dunja Stanojev 1.mesto
  • K4 500 m juniori Vještica Veljko-Miloš Ćurković-Luka Jakovljević-Strahinja Dragosavljević 2.mesto
  • K4 500m juniorke Andrea Paroski-Lana Govedarica-Anja Kajtez-Svetlana Rajak 2.mesto
  • K1 500m juniori Dragosavljević Strahinja 3.mesto
  • K1 200m junuorke Dunja Stanojev 1.mesto
  • K2 200m juniori Luka Jakovljevic-Mihajlo Jeftic 2.mesto
  • K2 200m juniorke Bacelj Dina-Jovana Mladenović 1.mesto
  • K2 200m juniorke Plašić Nevena-Ivana Damjanov 3.mesto
  • K2 1000m seniori Stefan Vekic-Milenko Zorić 2.mesto
  • K4 1000m seniori Vekić Stefan-Milenko Zorić-Simo Boltić-Strahinja Stefanović 2.mesto
  • K1 500m kadeti Luka Jakovljević 3. mesto
  • K1 500m kadetkinje Dina Bacelj 1.mesto
  • K2 500m Veljko Vještica-Strahinja Dragosavljević 3.mesto
  • K2 500m seniori Vekić Stefan-Strahinja Stefanović 1.mesto
  • K4 500m kadeti Vještica Veljko-Strahinja Dragosavljević-Miloš Ćurković-Luka Jakovljević 1. mesto
  • K4 500m seniori Vekić Stefan-Marko Dragosavljević-Milenko Zorić-Strahinja Stefanović 1.mesto
  • K4 500m seniorke Mladenović Jovana-Plavšić Nevena-Ivana Damjanov-Dunja Stanojev 1.mesto
  • K1 200m seniori Marko Dragosavljević 2.mesto
  • K1 200m seniori Strahinja Stefanović 3.mesto
  • K1 200m kadeti Strahinja Dragosavljević 1. mesto
  • K1 200m kadeti Luka Jakovljević 3.mesto
  • C1 200m seniori Stefanović Nemanja 2.mesto
  • K1 200m seniorke Dunja Stanojev 3.mesto
  • K1 200m kadetkinje Dina Bacelj 1.mesto
  • K4 200m seniorke Jovana Mladenović-Nevena Plavšić-Ivana Damjanov-Svetlana Rajak 1.mesto
  • K4 200m seniori Vekić Stefan-Marko Dragosavljević-Luka Karanović-Strahinja Stefanović 1.mesto

Постави одговор

Please enter your comment!
Please enter your name here