Sedam mladih kajakaša KKK Tarkett predstavlja Srbiju u Češkoj

Njih sedmoro će na ovom takmičenju biti u pratnji svog trenera Sime Boltića.

395

Čak sedam mladih kajakaša Tarkett-a iz Bačke Palanke predstavljaće Srbiju na takmičenju Olimpijskih nada koje se održava u Račicama u Češkoj (10.9.-12.9.).

Vještica Veljko, Dragosavljević Strahinja, Jakovljević Luka, Jeftić Mihajlo i Ikić Damir su muški su deo ekipe i oni su prethodnih 7 dana proveli u Bečeju na pripremama reprezentacije, gde su vredno trenirali i uveslavali grupne posade sa kolegama iz drugih klubova.

U kadetskoj konkurenciji ne postoji zvanično Prvenstvo Evrope ili sveta, ali takmičenje Olimpijskih nada predstavlja nezvanično Prvenstvo sveta, gde se okupljaju najbolji takmičari u uzrasnim kategorijama do 17 godina.

Kajakašice KKK Tarkett, Dina Bacelj i Dunja Stanojev, ostvarile su fantastičan uspeh na prethodno održanom Svetskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore osvojivši 4. mesto u diciplini K2 500m.

Dunja je veslala i u diciplini K1 200m, gde je zauzela četvrto mesto. Dina je takođe veslala i jednosed, ali na deonici od 1000m i zauzela je 9. mesto u finalu. One će predstavljati ženski deo ekipe Tarkett-a na takmičenju u Račicama.

Muški deo ekipe krenuo je danas (08.09.) put Češke, dok je ženski deo ekipe direktno iz Portugala, gde su učestvovale na Svetskom juniorskom prvenstvu, doputovao u Češku.

Njih sedmoro će na ovom takmičenju biti u pratnji svog trenera Sime Boltića. Mladim kajakašima ovo je poslednje takmičenje ove godine, čime završavaju više nego uspešnu sezonu. Posle toga idu na zasluženi odmor i predah od teških treninga.